Zpravodajství

Arabský Homer Simpson nepije pivo! 10 věcí, které jste o žluté rodince nevěděli

Arabský Homer Simpson nepije pivo! 10 věcí, které jste o žluté rodince nevěděli
Zdroj: isifa.com

Americký seriál Simpsonovi se po světě těší obrovské popularitě. Našli jsme 10 zajímavých faktů, které jste o sympatické žluté rodince jistě nevěděli.

Jak se jmenuje Homer Simpson v arabské verzi seriálu? A kde se vzali jména Marge, Lisy a třeba tety Patty? Čtěte následující řádky...

1) Simpsonovi mají krásnou žlutou barvu, protože při přepínání programů si jí snadno všimnete a zaznamenáte ji. Všechny postavy mají čtyři prsty, kromě boha a Ježíše, kteří jich mají pět...

2) Simpsonovi jsou nejdéle vysílaným seriálem, v 532 epizodách vystoupilo (propůjčilo hlas) více než 600 známých osobností.

3) Producent James L. Brooks podepsal s televizní společností FOX unikátní smlouvu, podle které nemůže televize zasahovat do obsahu seriálu.

4) V úvodní znělce pokladní na kase namarkuje za Maggie částku 847.63 dolarů. To je částka, kterou průměrný Američan v roce 1989 utratil za jeden měsíc za rostoucí miminko.

Související obsah

5) Homerův typický výkřik přepisovaný jako "D´oh" má ochrannou známku registrovanou firmou Fox.

6) Matka jednoho z tvůrců Matta Groeninga se jmenovala Margaret (Marge) Wiggumová. A za muže si vzala Homera Groeninga. Jejich děti se jmenovaly Maggie a Lisa a sestra Margaret byla Patty.

7) V arabské verzi se Homer Simpson jmenuje Omar Shamshoon, pije jen lehké nealkoholické nápoje a jí Egyptské hovězí párečky. Všechny scény z Vočkova baru jsou vystřižené.

8) Šest hlavních dabérů dostává výplatu ve výši až 400 tisíc dolarů za epizodu.

9) Manželka George W. Bushe v době jeho prezidentování řekla o seriálu, že je nejhloupější věcí, jakou kdy viděla. Poté dostala dopis od Marge Simpsonové a obratem napsala omluvu.

10) Tvůrce Matt Groening vytvořil rodinku během pár minut těsně před setkáním s producenty, kterým měl "něco" nabídnout.

ČTĚTE TAKÉ

Žebříček plný kuriozit vás zaručeně pobaví!

V čem je ČR nejlepší na světě? Mezinárodní průzkum hovoří jasně: Jen v pití piva!

UMĚNÍ, NEBO PODVOD? Tahle holka předvádí, jak si otevřít pivo pomocí ňader!

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz