Zpravodajství

FOTO JAKO DŮKAZ! Kouření škodí kráse, jen si porovnejte dvojčata

FOTO JAKO DŮKAZ! Kouření škodí kráse, jen si porovnejte dvojčata

Jedno kouří, jedno ne! Kouření škodí zdraví, kromě prezidenta Zemana to ví snad každý Čech. Škodlivost cigaret se dokáže vrýt i do vaší tváře. Lékaři mají nyní v rukách důkaz, fotodokumentaci unikátního sledování dvojčat, z nich jedno kouří a druhé ne.

Jestliže jste se doposud marně pokoušeli odnaučit kouřit, pak následující snímky vás možná konečně přesvědčí. Vědci zveřejnili fotografie, které dokazují, jak kouření negativně působí na vzhled člověka.

Ve své studii lékaři porovnávali 70 jednovaječných dvojčat. Jedno z nich kouří, druhé ne nebo začalo z kouřením až o minimálně pět let později, než sourozenec. Rozdíl je viditelný, což potvrzují i následující fotografie.

Výsledky jsou jednoznačné. U dlouhodobých kuřáků se ve tváři vyskytují předčasné známky stárnutí. Hluboké vrásky, kruhy a váčky pod očima. A to jsou jen nejviditelnější příznaky. K tomu připočítejme samozřejmě velmi suchou pleť. To jejich sourozenci jsou na tom o mnoho lépe.

Je známé, že kouření snižuje příjem kyslíku pokožky. Stejně ovlivňuje i krevní oběh. Obojí s sebou přináší vrásčitý vzhled pokožky. Plastičtí chirurgové u kuřáků zaznamenaly zvětšené množství vrásek kolem úst a oči, stejně jako na čele.


ČTĚTE TAKÉ:

Sex v reklamách nám nevadí, propagování cigaret ano

Super novinka: Bezdrátový zubní senzor pomůže přestat kouřit nebo zhubnout

Domčo, nekuř, když to neumíš! Mesarošová si málem vykašlala plíce

Chci přestat kouřit: 10 rad, jak pracovat s motivací
Co dělá kouření s vaší krásou?
Bojíte se rakoviny vaječníků? Ochrání vás antikoncepce a zelenina, uškodí kouření
Končím s kouřením! Jak nepřibrat! 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz