Zpravodajství

Zlato, šperky a luxusní domy: Podívejte se, jak si žijí cikánští baroni

Zlato, šperky a luxusní domy: Podívejte se, jak si žijí cikánští baroni
Zdroj: live-imho.livejournal.com

Tyto fotografie jsou důkazem, že není dobré dávat na zažité stereotypy a vnímat Romy jen jako etnikum bez jakéhokoli materiálního zázemí. Někteří totiž mají velké jmění.

Ruský bloger se několik let zaměřil na focení "cikánských baronů". Teď své fotky zveřejnil na internetu a staly se doslova hitem. Zachytil na nich luxusní bydlení, okázalé pohřby i kilogramy zlata, které jim patří.V Rumunsku žijí zřejmě ti nejbohatší. Není divu, až do své smrti tam panoval Florin Cioaba, který se v roce 1997 prohlásil králem Romů. Prominentní vůdce Romů zemřel 18. srpna letošního roku.  Přitom ještě v dubnu byl jmenován prezidentem Mezinárodní romské unie.

Zůstalo po něm nemalé bohatství. V Rumunsku, kde neoficiálně žijí až dva miliony Romů, Cioaba podnikal. Byl vlastníkem několika firem, které zabývají zpracováním neželezných kovů.

Proslavil se také jedním skandálem, když provdal svou tehdy dvanáctiletou dceru za patnáctiletého romského chlapce. Úřady ale sňatek anulovaly a Cioaba musel počkat, až bude dcera plnoletá.

Při slavnostních příležitostech na sobě král Romů nosil zlatou korunu a masivní žezlo ze zlata, osazené rubíny a smaragdy. Podívejte se do FOTOGALERIE na majetek nejbohatších Romů. 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz