Zpravodajství

Nejděsivější fotky světa: Duch zavražděné ženy i mrtvého mechanika z války

Nejděsivější fotky světa: Duch zavražděné ženy i mrtvého mechanika z války
Zdroj: acidcow.com

Pozor, bude vám běhat mráz po zádech. Podívejte se na velice zajímavé a děsivé fotografie nejslavnějších duchů.

Úvodní snímek ducha se jmenuje "Lady Brown" a je pravděpodobně nejslavnější fotkou svého druhu.  Byl pořízen v roce 1936 v sídle Raynham Hall v anglickém Norfolku. Podle spekulací by vyfocený duch mohl patřit Lady Dorothy Townshendové, která zemřela v roce 1726. Tu manžel podezíral z nevěry, a tak se spekulovalo, že její  pohřeb byl fingovaný a Lord Charlese Townshend svou ženu odvlekl na odlehlé místo a věznil ji, dokud nezemřela. Duch se pak vyskytoval na mnoha místech domu, nejčastěji však na tomto schodišti na fotografii.

Zdroj: acidcow.com

Tato fotografie z knihovny opatství Combermere byla pořízena v roce 1891. Je na ní patrná silueta muže sedícího v křesle. Hlava, límec a pravá ruka jsou jasně rozpoznatelné. Má se za to, že je to duch Lorda Combermere, což byl velitel kavalérie a zemřel v roce 1891. Snímek byl pořízen, když probíhal jeho pohřeb. V domě byl v té době pouze fotograf, takže domněnka, že pózoval nějaký služebník, byla vyvrácena.  

Zdroj: acidcow.com

Tato fascinující fotografie byla pořízena v roce 1919, ale publikována byla poprvé v roce 1975 Victorem Goddardem, důstojníkem R.A.F. v důchodu. Na skupinovém snímku je jeho jednotka, která sloužila v první světové válce. Za jedním vojákem se objevil obličej jiného muže. Tvář byla identifikována - jednalo se o Freddyho Jacksona, mechanika, který byl nešťastnou náhodou zabit vrtulí letadla o dva dny dříve.

Zdroj: acidcow.com

Ralph Hardy, vysloužilý kněz z města White Rock v Britské Kolumbii, pořídil tuto dnes již slavnou fotografii v roce 1966. Chtěl  fotografovat pouze elegantní točité schodiště domu v anglickém městě Greenwich. Po vyvolání fotografie zjistil, že se na ní nachází záhadná postava, která leze po schodech.  Odborníci z negativu usoudili, že se nejedná o podvrh. U schodiště bylo slýcháno také nevysvětlitelné dupání. 

Zdroj: acidcow.com

V roce 1959 byla Mabel Chinneryová  navštívit hrob své matky. Vzala si s sebou fotoaparát, aby zvěčnila matčin náhrobek. Poté ještě vyfotila svého muže v autě, který na ni čekal. Ve voze byl sám, přesto to vypadá, že je na snímku ještě někdo jiný a sedí na zadním sedadle. Paní Chinneryová rozpoznala, že se jedná o její matku. Odborníci tvrdí, že se určitě nejednalo o dvojitou expozici. 

Zdroj: acidcow.com

ČTĚTE TAKÉ:
VÁŠ PŘÍBĚH: V našem domě bydlí duch. Nechce mě tam!
Duch v bytě Kamila Střihavky a další děsivé historky
Vyvolávání duchů: Zábava, nebo nebezpečná hra?
RECENZE: Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz