Zpravodajství

ON-LINE ROZHOVOR: Je to takový skanzen, říká o jídlech z kůží Láďa Hruška

ON-LINE ROZHOVOR: Je to takový skanzen, říká o jídlech z kůží Láďa Hruška
Zdroj: TN.cz

Ladislav Hruška v posledních dnech ukazuje ve svých reportážích, jak co nejlevněji uvařit. Hitem se staly především kuřecí kůžičky. Kam na vypačené recepty chodí? Inspektor Ladislav Hruška odpovídal na vaše otázky v on-line rozhovoru na TN.cz.

Kuřecí kůžičky. Od odvysílání první reportáže o kuřecích kůžičkách do redakce přichází mnoho dotazů, ale i různých receptů na další zajímavé levné pokrmy.

Inspektor TV Nova Ladislav Hruška pro diváky TV Nova vaří superlevné recepty, které snadno doma zvládne každý. Kam na ně chodí? Vaří si taková jídla i normálě doma? Jaké jídlo má nejraději?


Láďa prozradil, že předváděné levné recepty rozhodně nikomu nevnucuje. Prý je to spíš takový výlet do minulosti a kulinářský skanzen, který ukazuje, co všechno se dá uvařit a sníst.

A co už Láďa Hruška pro diváky připravil? Jako první uvařil nadívané kuřecí kůže, které mezi lidmi na ulici sklidiyl velký úspěch. Recept najdete zde.


Rozhovor

Další pochoutkou byly bramboráčky bez bramboráků. Ano i to se dá uvařit, respektive usmažit. Jen místo brambor použijete starý tvrdý chleba. A chutné chlebáčky jsou na světě. Recept najdete zde.

Třetí v pořadí byly chipsy. A jak jinak než z oblíbené a hlavně levné suroviny - kuřecích kůžiček. Jejich příprava je opravdu velmi nenáročná a hlavně, suroviny jsou velmi levné. Recept najdete zde.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz