Zpravodajství

Zlodějům lyží začínají žně! Už vybírají první sklepy se zimní výbavou

Zima už je skoro tady a za chvíli začně i lyžařská sezóna. S ní ale přicházejí i krádeže lyží. První případy už teď vyšetřují například na východě Moravy.

Kompletní lyžařské vybavení kradou zloději hlavně ze sklepů v panelácích. Jenomže jen s použitými lyžemi se nespokojí. Včera se o tom přesvědčil majitel obchodu ve Valašském Meziříčí.

Během polední přestávky, kdy odešel z prodejny, mu neznámý zloděj obchod dokonale vybílil. Vypáčil dveře a odnesl si hned sedm párů nových lyží i s vázáním za více než 120 tisíc korun.

Související obsah

Přibalil si i tržbu z kasy a nářadí. Majitel ovšem zloděje nejspíš vyrušil, když se vracel - před obchodem měl totiž připravené další lyže a navíc snowboard - to už ale ukrást nestihl. Zloději hrozí pětileté vězení, zatím k němu ovšem nevedou žádné stopy.

Petr Zapletal, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz