Zpravodajství

Krabicová vína ochutnal opravdový odborník - bezdomovec! VELKÝ TEST

Krabicová vína ochutnal opravdový odborník - bezdomovec! VELKÝ TEST
Zdroj: TN.cz

Rozhodli jsme se otestovat chuť bílých krabicových vín z českých supermarketů. Tentokrát neochutnával kuchař, sommelier nebo barman, nýbrž pražský bezdomovec Šaňo. Které víno bylo podle něho lahodné a které se hodí spíš na svařák?

V dalším senzorickém testu jsme si vzali pod drobnohled bílá vína v krabici, které se běžně prodávají v českých supermarketech. Jejich kvalitu a chuť otestoval bezdomovec Šaňo, který žije v Praze. Celkem ochutnal sedm vín, které v závěru testu rozdělil do několika skupin. Některá podle něho chutnala jako penicilin, jiná se hodila spíš na svařák.

Co je krabicové víno?

"Krabičák" je nejlevnější víno na trhu s nejhoršími vlastnostmi. Vyrábí se ze zbytků hroznů nevalné kvality, které nejsou vhodné pro výrobu jakostních a odrůdových vín. Výrobci krabicových vín se často snaží špatnou kvalitu vína vylepšit velkým množství cukru.

VÍTĚZ TESTU - 1. místo: Penasol

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L
Cena: 39,90 Kč

Hodnocení: Toto víno má všechno. Malinko sladu, je sladké a malinko hořké.

2. - 3. místo: Vino Bianco

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L
Cena: 29,90 Kč

Hodnocení: Je příjemně sladké.

2. - 3. místo: Víno Rucio

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L
Cena: 22,90 Kč

Hodnocení: Není sladké, nemá chybu.

4. místo: Víno Cheers!

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L

Cena: 25,90 Kč

Hodnocení: Je příjemné, sladké. Je to, jako bych pil sirup. Řekl bych, že je pro ženy.

5. místo: Chatenau Blanc

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L

Cena: 29,90 Kč

Hodnocení: V tomto víně je cítit ovoce. Může z něho být parádní svařák.

6. - 7. místo: Hradní svíca

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L

Cena: 29,90 Kč

Hodnocení: Je hořké, ale je v něm cítit sladidlo, díky kterému tolik v hrdle neškrábe.

6. - 7. místo: Virtuoso

Zdroj: TN.cz

Objem: 1L

Cena: 36,90 Kč

Hodnocení: Má divnou barvu, není klasická žlutá. Není sladké, ani kyselé. Chutná, jak ze špatně vyčištěného sudu. Dalo by se použít tak maximálně na svařák.

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz