Zpravodajství

ENERGETICKÉ NÁPOJE: 7 důvodů, proč si na ně dávat pozor! Dětem je zakažte!

ENERGETICKÉ NÁPOJE: 7 důvodů, proč si na ně dávat pozor! Dětem je zakažte!
Zdroj: oficiální zdroj

Patříte mezi milovníky energetických nápojů? Necháváte vaše děti, aby je také pily? Tak tohle rozhodně musíte vědět!

Než si zase půjdete koupit energeťák, přečtěte si, co všechno dělá s vaším tělem. Častá konzumace přináší zdravotní problémy a může být i životu nebezpečná! To hlavně platí u dospívajících a u dětí, u kterých začíná být tento nápoj čím dál více oblíbenější.


Energetické nápoje vyhledává 10 - 15% dospívajících. Častá konzumace může vést i k závislosti a nápoj se tak může tak lehce stává drogou, bez které si už někteří svoje fungování nedovedou představit. Můžou poškodit srdce, u dospívajících dokonce i zpomalit vývoj mozku.

Co jste o energetických nápojích možná nevěděli:

1. Sice je najdete mezi nealkoholickými nápoji, ale do této kategorie rozhodně nepatří. Obsahují vysoké množství kofeinu, jehož konzumace může přivádět těžké zdravotní problémy. Nechali byste dětem vypít několik šálků kávy za den? 

2. Dehydratují, a proto se nedoporučují pít ani po fyzické zátěži, kdy potřebujete doplnit tekutiny. Zvolte raději čistou vodu nebo speciální sportovní nápoje k rehydrataci. Energetické nápoje se často zaměňují právě za ty sportovní. Na to je potřeba si při konzumaci také dát pozor - jejich složení je naprosto rozdílné.

Související obsah


3. Jak uvádí server fitnessviking.com,  nejsou klasifikovány jako potraviny, ale jako doplňky. Tudíž nedodávají tělu žádné potřebné živiny.

4. Neposkytují energii, tu správnou přijímá naše tělo z jídla. Lepší je si pochutnat na banánu, sendviči a sklence vody, což tělu poskytne opravdovou energii a hydrataci. Energie z nápojů je vyvolávaná uměle pomocí taurinu. Jde pouze o psychickou a fyzickou stimulaci.

5. Ovlivňují účinnost léků. Týká se to zejména prášků na srdeční problémy, astma, alergii nebo dokonce i antikoncepce.

6. Když už je budete chtít dávat svým dětem, podívejte se na nutriční hodnoty. Pokud nejsou uvedeny, zvažte, jestli je tento chemický nápoj pro vaše děti vůbec vhodný.

7. Jeden nápoj obsahuje tolik cukru, že po jeho konzumaci překročíte denní povolenou dávku až 6x. To může vést k obezitě, nebo dentálním problémům

Info

Nevydávejte z rodinného rozpočtu více, než musíte. Víte co a o kolik přeplácíte?

Chci přepočítat

  

ČTĚTE TAKÉ:

Energy drinky: víte, co pijete?
Pozor! Energy drinky mohou skrývat smrt
Test jogurtů pro děti: V jednom malém kelímku je až šest kostek cukru
Velký test dětských pitíček: v lahvičce je až 20 kostek cukru!

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz