Zpravodajství

Zákazníci Tesco v rámci Národní potravinové sbírky darovali více než 20 tun potravin

Zákazníci Tesco v rámci Národní potravinové sbírky darovali více než 20 tun potravin
Zdroj: oficiální zdroj

Do Národní potravinové sbírky se v České republice zapojilo 35 obchodů Tesco. Celkový dar navýší společnost Tesco o dvacet procent.

Lidé v České republice měli v sobotu 16. listopadu poprvé možnost zúčastnit se Národní potravinové sbírky a pomoci tak lidem v nouzi. První akci tohoto druhu v České republice pořádala platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Národní potravinovou bankou, Armádou spásy a dalšími sdruženími. Myšlenku potravinové sbírky pak přinesla do Česka společnost Tesco, která má zkušenosti s pořádáním této akce z Velké Británie a letos proběhla sbírka také například na Slovensku nebo v Polsku. Jedině v České republice se ale podařilo zapojit celkem 6 maloobchodních společností a počet obchodů Tesco byl tak z 35 hypermarketů rozšířen na více než stovku.

Zdroj: oficiální zdroj

 

Během soboty darovali zákazníci v obchodech Tesco více než 20 tun potravin. Tesco toto množství navýší o dalších dvacet procent.
 

Přímo v obchodech pomáhalo s koordinací a osvětou projektu přes 300 dobrovolníků, mezi nimiž nechyběla ani stovka zaměstnanců společnosti včetně členů nejvyššího vedení. Účastníci sbírky se tak mohli v pražském Obchodním centru Letňany setkat i s generálním ředitelem Tesco Davidem Morrisem, který zde společně se známou moderátorkou Lejlou Abbasovou a dalšími dobrovolníky pomáhal s organizací darovaných potravin.
 

Zdroj: oficiální zdroj

 

Tesco iniciátorem sbírky v České republice

Národní potravinové sbírky mají velkou tradici především v západní Evropě. Společnost Tesco má s pořádáním sbírky zkušenosti z Velké Británie a tuto myšlenku přineslo nyní i do České republiky. „Chceme poděkovat všem zákazníkům, zástupcům maloobchodu, a zejména platformě Byznys pro společnost a potravinovým bankám za zapojení do této akce,“ řekla Martina Šilhánová, manažerka nadačního fondu Tesco. „Jsme rádi, že i díky účasti všech partnerů se sbírka stala skutečně celonárodní záležitostí.“

Společnost Tesco od letošního léta také spolupracuje s Českou federací potravinových bank, které letos daruje podle více než sto tisíc položek potravin. Ty následně putují do azylových domů, lidem bez domova a do dalších charitativních a sociálních institucí.
 

Tisková zpráva
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz