Zpravodajství

Začal boj o dědictví po Monice a Klárce! Kramný všechny překvapil

Začal boj o dědictví po Monice a Klárce! Kramný všechny překvapil
Zdroj: Došlo mailem/ Archiv Petra Kramného

Petr Kramný už řeší dědictví po své ženě Monice a dceři Kláře. Dostal už předvolání k notářce, která se vyřízením pozůstalosti za bývá. Ale jednoduché to zřejmě nebude.

Vyřízení dědictví po Kláře a Monice nezdržoval jen fakt, že vdovec Kramný nuceně pobýval dlouhé měsíce v Egyptě. Dlouho také trvalo, než egyptská strana vydala do Česka úmrtní listy. Při úmrtí v zahraničí je postup jednotný - z ciziny bývají úmrtní listy vždy zasílány na zvláštní matriku v Brně. Ta se zabývá každým Čechem zemřelým v cizině.
 

Brněnská matrika pak vystavuje český úmrtní list a odesílá ho příslušnému soudu v místě bydliště mrtvého. Ten pak pověřuje místního notáře vyřízením pozůstalosti. "Tohle už proběhlo," potvrdila TN.cz karvinská notářka Marie Chmielniaková. Právě ji soud pověřil, aby se dědictvím po Monice Kláře zabývala.


Dnes se měl právě Kramný k notářce dostavit. Čekali ho tam i někteří novináři. Kramný ale všechny překvapil. Na místo vůbec nedorazil!
 

Pozůstalost podle všeho sestává přinejmenším ze dvou aut, chevroletu a škody felicia, dále z bytu v Karviné a spekuluje se také o tom, že měli manželé Kramní za městem pozemek s rozestavěným domem.
 

Související obsah

Petr Kramný a s ním i další pozůstalí už vědí, kdy se bude o pozůstalosti rozhodovat. Spolu s nimi to ví už jen jejich notářka. "Ano, už dostali předvolání," potvrdila TN.cz Chmielniaková. Další informace ale s ohledem na soukromí odmítla poskytnout. Prozradila ale také, že vyřešit v tomto případě dědictví nebude jednoduché. "Nevyřeší se to při jedné návštěvě, to určitě ne," uvedla.
 

Není například zcela jasné, jestli celé dědické řízení nebude muset počkat, dokud policie či justice nevyřeší základní otázku, kdo je vrahem Moniky a Kláry. Pokud by totiž vrahem byl Kramný a soudy to uznaly, dědit pochopitelně nebude. Proto je pravděpodobné, že konečné rozhodnutí o pozůstalosti počká na vyřešení nebo odložení případu.
 

To připouští i předseda karvinského soudu Jan Chowaniec, kterého už před časem redakce TN.cz oslovila. "V tomto případě dědické řízení zřejmě notář přeruší a pozastaví do vyjasnění všech okolností. Tak je to obvyklé. Buď případ skončí trestním řízením nebo bude odložen a pak by se v rozhodování o dědictví pokračovalo," odhadl Jan Chowaniec.
 

Související obsah

Ani pak by to ale nemuselo být jednoduché. Dva právníci, které redakce TN.cz oslovila, se shodují, že do hry ještě může vstoupit další zádrhel. A to, pokud by se soud zabýval tím, v jakém pořadí obě oběti zemřely. Jejich smrt sice zřejmě dělily jen minuty, ale problém by to být mohl. "To, že zemřela jedna z obětí dříve než druhá, by opravdu mohlo dědické řízení zkomplikovat," domnívá se advokát Jan Černý. Ať už zemřela dříve matka nebo dcera, jedna z nich se stala alespoň na krátkou chvíli dědičkou po druhé. Předjímat rozhodování soudu však advokát Černý nechce a přiznává, že se s podobným případem ještě nesetkal.
 

To, že Klárka a Monika zřejmě zemřely v rozmezí několika minut po sobě, je podle něj úplně stejné, jako kdyby zemřel právoplatný dědic v průběhu neuzavřeného dědického řízení - třeba po čtrvt roce. I pak by se soud musel zabývat spravedlivým rozdělením dědictví.

ČTĚTE TAKÉ:

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Problémy s dědictvím po Jiřině Jiráskové: Kdo dostane byt a dům?

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz