Zpravodajství

POZOR! Na Šumpersku řádí nebezpečný pedofil! Láká děti do stříbrného auta

Na Šumpersku v Rudě nad Moravou mají lidé strach z pedofila. Podle svědectví tamních lidí, jezdí stříbrným autem a děti láká na bonbóny. Policie do pátrání zapojila i policisty v civilu.

Obyvatelé Rudy nad Moravou jsou samozřejmě vyděšení, hlavně rodiče menších dětí. Podle místních by se mohlo jednat o zhruba padesátiletého muže, který má vousy a nosí brýle.

Lidé tvrdí, že lákal do auta například sedmiletou holčičku, která před ním utekla a schovala se v obchodě. Muž údajně jezdí stříbrným autem bez espézetky nebo s nečitelnou registrační značkou.

Související obsah

Děti byly podle starosty poučeny o tom, jak se chovat v případě, když je osloví někdo cizí, a také, že se mají držet raději ve skupinkách. Na pozoru se mají i v nedalekém Bludově. Tamní rodiče obdrželi varování před podezřelým řidičem do elektronických žákovských knížek. Rodiče z Rudy nad Moravou teď děti do školy raději doprovázejí.

Dominika Večerková, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz