Zpravodajství

20 let cestování s agenturou CzechTourism

20 let cestování s agenturou CzechTourism
Zdroj: oficiální zdroj

S Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism se pojí celá řada zajímavých aktivit. Kromě toho, že Česko představuje doma i ve světě jako atraktivní turistickou destinaci, nabízí nadšeným cestovatelům na portálu Kudy z nudy akce a tipy na tuzemské cestování.

Stojí rovněž za projektem Czech Specials aneb ochutnejte Českou republiku, který provádí milovníky dobrého jídla českou a moravskou gastronomií. Agentura CzechTourism také pořádá karlovarský filmový festival TourFilm, mimochodem nejstarší filmový festival s turistickou tématikou na světě, a spoustu dalších zajímavých akcí.
 

Cestování všemi směry – a stále pod značkou CzechTourism


Cílem České centrály cestovního ruchu – CzechTourism je neustálé zvyšování turistické návštěvnosti Česka, ale i systematická podpora a rozvoj domácího cestovního ruchu. Toto poslání plní již 20 let. „Věřím, že nový jednotný vizuální styl, nové marketingové aktivity a dobře odvedená práce nám otevřou dveře do roku 2014, tedy k datu, kdy agentura vstoupí do jednadvacátého roku své existence,“ říká ředitel agentury Rostislav Vondruška.
CzechTourism dlouhodobě prezentuje Česko v zahraničí jako zemi neobyčejných příběhů, které stojí za to vyprávět a prožívat. S tímto sdělením pracuje i nová kampaň agentury, jejímž cílem je do Česka přilákat movitější zahraniční klientelu se zájmem o poznávací turistiku. V srpnu 2013 odstartovala na kabelové televizi CNN kampaň Česká republika – země příběhů. Ve stejné době vysílaly televize v Číně, Rusku, Latinské Americe a USA reklamní spoty, které neotřelou formou lákaly turisty k návštěvě Česka, aby v kulisách tradičních turistických míst prožili svůj „český příběh“. Cílem kampaně je pomoci zbořit stereotypy, které jsou s vnímáním Česka v zahraničí spojeny.


Zdroj: oficiální zdroj


„V srpnu 2013 odstartovala na kabelové televizi CNN kampaň Česká republika – země příběhů.“

Kudyznudy.cz vám poradí, jak naložit s volným časem

Jednou z hlavních aktivit agentury CzechTourism pro domácí trh je internetový portál www.kudyznudy.cz, kde se objevují každodenně aktualizované akce a rozmanité tipy pro cestování a volný čas z celé České republiky. Díky jednoduchému a přehlednému členění stránek si můžete informace nejen vyhledat, ale také naplánovat výlety podle věku, zájmů či regionů. Nabídka se neustále rozšiřuje, stoupá také počet pravidelných návštěvníků a registrovaných uživatelů. Během hlavní turistické sezony překračuje návštěvnost portálu počet 1 000 000 čtenářů za měsíc!

Portál neslouží jen nadšeným cestovatelům, ale i těm, kteří podnikají v domácím cestovním ruchu anebo pořádají zajímavé akce. Vedle obvyklých muzeí, hradů, zámků a dalších památek či přírodních zajímavostí se projekt Kudy z nudy soustředí i na nabídky sportovních a zážitkových aktivit, lázeňských a wellness zařízení a v neposlední řadě také služeb z oblasti ubytování a gastronomie. Svou nabídku na www.kudyznudy.cz mohou podnikatelé a další instituce zveřejňovat zdarma.


Zdroj: oficiální zdroj

 

„Díky jednoduchému a přehlednému členění stránek na www.kudyznudy.cz můžete nejen informace vyhledávat, ale také si naplánovat výlety podle věku, zájmů či regionů.“

Informační centrum v srdci Prahy

Na Staroměstském náměstí v centru pražského Starého Města se odehrávaly volby českých králů, rytířské turnaje, svatby panovníků i velkolepé hostiny. Náměstí, obklopené řadou zajímavých budov v čele se Staroměstskou radnicí a slavným Pražským orlojem, dodnes slouží jako místo konání různých událostí, programů a slavností, vánočních a velikonočních trhů. Právě tady, v samém srdci Prahy, sídlí turistické informační centrum CzechTourism, které ročně navštíví více než 100 000 lidí.

V podobě tištěných letáků, brožur, průvodců či kalendářů akcí tu najdete informace o všech regionech České republiky doslova od Aše až po Jablunkov. Zdarma získáte nejenom mapy Prahy a Česka, ale také speciální cyklistické mapy a mapy větších i malých měst a regionů. Nejpodstatnější součástí infocentra jsou však lidé, kteří se o vás postarají. CzechTourism dobře ví, jak je pro turisty důležité najít v infocentru člověka, který je nejenom milý a vstřícný, ale umí dobře poradit – a navíc v mnoha jazycích celého světa. Dozvíte se tu všechno: kam vyrazit za dobrým jídlem nebo tradičním českým pivem, kde se ubytovat, jak zabavit vaše děti, nebo kde si užít skvělý výlet a vyrazit třeba parním vlakem.„Na webových stránkách kampaně – www.ceskozemepribehu.cz – se seznámíte s mnoha inspirativními příběhy z různých koutů Česka, ale můžete k nim přidat i vlastní zážitky a sdílet je s přáteli na Facebooku. „

Objevte Česko, jak ho neznáte – jako zemi příběhů!

Možná jste už viděli reklamu, která kombinuje nádherné fotografie s pozoruhodnými osudy a zajímavými detaily bezpočtu míst. Jde o novou kampaň agentury CzechTourism, nazvanou Česko – země příběhů. V časopisech, v rozhlase, v televizi i na billboardech se představují atraktivní místa České republiky, která máte leckdy na dosah ruky a ani o nich nevíte.
Na webových stránkách kampaně – www.ceskozemepribehu.cz – se seznámíte s mnoha inspirativními příběhy z různých koutů Česka, ale můžete k nim přidat i vlastní zážitky a sdílet je s přáteli na Facebooku.


Zdroj: oficiální zdroj


Ocenění agentury CzechTourism

• Nominace na cenu Czech Grand Design za nový vizuální styl agentury.
• Nový vizuální styl agentury CzechTourism z dílny grafického studia Marvil získal bronz v kategorii „stát jako zadavatel“ na mezinárodním festivalu reklamy PIAF.
• Kancelář Czech Convention Bureau obdržela ocenění časopisu MICE Report Best Convention Bureau coby nejlepší evropská convention bureau v oblasti MICE (meetingy, incentiva, kongresy, veletrhy).
• Internetový portál agentury CzechTourism www.kudyznudy.cz zaznamenal fenomenální úspěch: společnost Socialbakers, specialista pro analýzu sociálních sítí, vyhodnotila portál jako osmou nejpopulárnější mediální značku z hlediska vlivu na komunikaci v sociální síti Facebook v Česku.
• V anketě Tweet roku vyhrála agentura CzechTourism cenu Nejlepší účet veřejného sektoru za nejlepší komunikaci nekomerčního subjektu ve veřejném sektoru.
 

V roce 2014 vás CzechTourism zve na tyto akce:

Arts & film 2014 Telč

Červnový festival filmů o umění se koná v jednom z nejhezčích českých historických měst, v Telči. Soutěžní přehlídky se účastní filmy, televizní pořady, seriály, cykly a videoprogramy rozmanitých žánrů. Doprovodný program zahrnuje workshopy, tematické a retrospektivní projekce artových filmů, besedy, výstavy a klubové večery.
www.arts-film.com


IceWine du Monde – Světový den ledového vína 2014 Lednice

Na konci srpna 2014 se můžete stát svědky toho, jak se zámek Lednice již počtvrté stane rájem vinařů, sommeliérů a milovníků ledových a slámových vín. Program pro odborníky doprovází open air festival v zámeckém parku, kde ochutnáte vína českých a moravských vinařů i regionální speciality.
www.icewine-du-monde.com
 

Mezinárodní filmový festival Tourfilm 2014 Karlovy Vary

V říjnu vám CzechTourism představí nové trendy filmové tvorby zaměřené na cestování, těšit se můžete i na řadu známých cestovatelů a bohatý doprovodný program. Festival tradičně obohatí výstava turistických map a průvodců Tourmap 2014. Vstup na všechny projekce a další akce je zdarma!
www.tourfilm.cz


 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz