Zpravodajství

Chcete ušetřit na platbách za energie? Ptali jste se odborníka ON-LINE

Chcete ušetřit na platbách za energie? Ptali jste se odborníka ON-LINE
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj

Víte, co je nejnákladnější položkou v rodinném rozpočtu? Jednoznačně účty za plyn a elektřinu. Nechcete se nechat napálit od dodavatelů energie a rádi byste ušetřili tisíce korun? Pak si udělejte velký test znalostí v oblasti energetiky. Na další otázky jste se ptali v ON-LINE CHATU odborníka přes energetiku Tomáše Suchého.

Na začátku tohoto týdne zveřejnila většina dodavatelů ceníky na rok 2014. To je signál pro koncového spotřebitele, aby zkontroloval své účty za energie a zjistil, zda může v příštím roce ušetřit.  

"Změnou dodavatele energie se dají ušetřit tisíce, ale také naletět na komerční triky dodavatelů. Proto je potřeba být při sjednání převodu obezřetný," řekl odborník přes energetiku Tomáš Suchý. Pokud se v tématu neorientujete, nemusela by se vám změna vyplatit. Někteří dodavatelé totiž používají triky, které vás mohou zmást, a vy nakonec podepíšete nevýhodnou smlouvu.  

Udělejte si test znalostí v oblasti energetiky!


Co víte o energiích? OTESTUJTE SE ZDE

Při výběru dodavatele nepostupujte unáhleně. Vyberte si toho dodavatele, který vám bude nejvíce vyhovovat jak podmínkami smlouvy, tak i přístupem. Dostupným zdrojem srovnání cen energií, jsou online kalkulačky a srovnávače. Jedním z nich je například Finanční rádceTN.cz

 Na otázky ohledně rodinného rozpočtu, cen elektřiny a plynu jste se ptali odborníka Tomáše Suchého.

Ptali jste se například na to, jaký je rozdíl mezi dodavatelem a distributorem?

"Distributor je vlastník hmotných věcí, například elektroměr, plynové potrubí nebo rozvodových sítí. Má tak na starosti přepravu energií koncovému zákazníkovi. Distributor je dán územní lokalitou odběrného místa a nezlze jej tak změnit. Dodavatel disponuje licencí na obchodování s energiemi, které pomocí distribučních sítí dodává koncovému zákazníkovi. Svého dodavatele si můžete změnit a snížit tak své náklady za energie," odpověděl Tomáš Suchý.  


Rozhovor

ČTĚTE TAKÉ:

Dodavatelé energie přišli na trik, jak vyzrát na své zákazníky

Velké zlevňování elektřiny, spočítejte si, kolik ušetříte.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz