Zajímavosti

Dokonalá iluze prostoru! Chtěli byste tohle mít na stěně?

Dokonalá iluze prostoru! Chtěli byste tohle mít na stěně?
Zdroj: John Pugh/Barcroft Media

Podívejte se na dokonalé malby, které vás hned od prvního pohledu zavedou do světa optických iluzí. Umělec pomaloval původně čisté neporušené zdi. Výsledek je ohromující!

Kalifornský malíř John Pgh se specializuje na malby, které vytváří na čisté stěny domů. Ve výsledku z jeho rukou vznikají díla, která připomínají dokonalou iluzi prostoru, který by za původní zdí měl pokračovat.

Malíř tak vytvořil například iluzi s pohledem do polorozpadlého domu, kde se v troskách odkrývá starodávný mayský chrám. Jiná malba zobrazuje vlnu, která by měla každou chvíli zaplavit polovinu ulice. Právě toto dílo připravoval dva měsíce a s pomocí jedenácti dalších malířů ho realizovali šest měsíců. Dokonalá malba zmátla i hasiče, kteří při dokončení malby chtěli zachraňovat holčičku namalovanou pod vlnou.


Související obsahJedinečné Pughovy malby jsou po celém světě - od Nového Zélandu po Havaj. Tyto optické iluze jsou lidmi velmi oblíbenou a často vyhledávanou foto - atrakcí.

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz