Na vaší straně

NEJVĚTŠÍ HIT VÁNOC: Laciný dětský tablet. PŘEHLED podle výkonu a ceny!

NEJVĚTŠÍ HIT VÁNOC: Laciný dětský tablet. PŘEHLED podle výkonu a ceny!
Zdroj: TV Nova

VELKÝ PŘEHLED: Tablet a výpočetní technika obecně je velmi dobrý tip na dárek k Vánocům. Podívejte se na velký přehled tabletů pro děti. Ty budou podle odborníků největšími taháky letošních Vánoc.

Někteří odborníci před tablety varují. Prý poškozují zdraví dětí, ničí jemnou motoriku jejich prstů a dělají z nich asociální jedince, kteří se uzavírají do virtuálního světa.
 

Další odborníci ale tvrdí, že tablety při rozvoji jedince naopak velmi pomáhají a otevírají dětem nový svět. Faktem je, že tablet pod vánočním stromečkem rozzáří dětské oči. Zvlášť, když je váš syn nebo vaše dcera "poslední" ve třídě, kdo ho ještě nemá.
 

Nejžádanejší je za 3799 Kč


Jaké jsou největší hity letošních Vánoc pro děti? Nic nového - v obchodech se nejčastěji prodávají hračky značky Lego a dětské tablety. Ty patrně budou nejčastějším letošním dárkem. Ruce si mnou zejména internetoví prodejci.


Podle průzkumů si 45 % lidí letos ještě nepořídilo žádný vánoční dárek. Na objednání dětského tabletu je však už nejvyšší čas.
 

Toto je nejlepší tablet podle Yoopy.cz:
 

"Mezi letošní prodejní hity jednoznačně patří dětské tablety, které kromě solidního výkonu nabízí alternativní ovládání uzpůsobené pro děti. Oblíbenou funkcí rodičů je možnost monitorovat a blokovat vybrané internetové stránky," tvrdí manažer internetového obchodu Yoopy.cz Martin Šuba.
 

Kdo plánuje pořídit pro děti tablet, měl by se zajímat zejména o ty, které využívají systém Android. "Takové tablety totiž nabízejí spoustu her a ještě z devadcesáto procent možnost zdarma stažení dalších. U iPadů se naopak vše musí dokupovat," podotýká Miroslav Blatnický, majitel prodejny AnaComp.cz. Podle něj bude ale vůbec nejžádanějším dárkem nové Sony Playstation 4, na které se už vedou pořadníky.

Přehled tabletů pro děti podle Datart.cz a Alza.cz:

Nejčastěji se dětské tablety objednávají v cenovém rozmezí 2000-4000 Kč. Za tuto cenu lze již pořídit solidní přístroj, který dobře funguje a něco vydrží.

Související obsah

"U nás je jednoznačně nejžádanějším dětský tablet SENCOR ELEMENT KIDS za cenu 3799 Kč. Tento tablet obsahuje systém Android (komplexní nabídka všech tabletů ZDE), který umožňuje snadné využití stovek aplikací, včetně výukových programů a multimédií speciálně pro děti. Další výhodou je pogumovaný obal a možnost rodičovské kontroly," dodává Martin Šuba z Yoopy.cz.
 

Tablety podle Yoopy.cz: 
 

Z tabletů určených pro starší děti jsou na dalších portálech nejprodávanější Lexibook Lexitab, z vyšší cenové relace potom Samsung T210 Galaxy Tab 3 7.0. Oba obsahují předem nahrané aplikace a hry a rodičovský zámek.

Přehled nejlevnějších tabletů na trhu

Odborníci z prodejen Alza a Datart vypracovali přehled nejlepších tabletů. Poměřovali výkon a cenu. Tablety v následující tabulce jsou rozděleny do tří kategori podle ceny. Do tří tisíc korun, do šesti tisíc korun a nad šest tisíc korun. Podívejte se na tabulku, pak si jednotlivé tablety rozebereme podrobněji ve fotogalerii.

Zdroj: test-tabletu.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč mít grafický tablet
Děti mají častěji poruchy očí! Je to kvůli počítačům a tabletům?
Bacha! Tímhle si skutečně kazíš oči

Tablety do 3000 korun podle Alza.cz:
 


 

Tablety v rozmezí 3 až 6 tisíc korun podle Alza.cz:
 


 

Jsou tablety vhodný dárek pro děti? Rozvíjí jejich inteligenci, nebo z nich dělá uzavřené sobce? Co si myslíte vy? Diskutujte ZDE!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle se stane, když budete moc hrát na počítači. Tohle video je brutální

Princ William je podpantoflák! Kate mu zakazuje hrát na počítači

sta, hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Na vaší straně

Důležité Události

Píše se na Deník.cz