Zpravodajství

Nenaleťte na LEVNÉ NABÍDKY energie: Udělejte si test znalostí!

Nenaleťte na LEVNÉ NABÍDKY energie: Udělejte si test znalostí!
Zdroj: Thinkstockphotos

Dodavatelé elektřiny nabízejí výhodné ceny a lidé se nechají lehce napálit. Na začátku prosince totiž zveřejnila většina dodavatelů elektřiny ceníky na rok 2014. Nyní tedy nastává vhodná doba ke změně dodavatele elektřiny. Jenže ne každý prodejce energie je poctivý. Dejte si pozor na jejich fígle!

Mnozí zákazníci nerozumí řeči, odborným výrazům a složitým termínům. Pokud se v problematice neorientují, nemusí se jim změna dodavatele vyplatit.
 

Mnoho odběratelů například nevědí, z čeho je cena energie složená. "Cena plynu a elektřiny je složena ze dvou složek, regulované a neregulované. Regulovaná neboli distribuční část je dána Energetickým regulačním úřadem a je tak platná pro všechny dodavatele v daném distribučním území. Neregulovanou část si určuje každý dodavatel zvlášť. U plynu tvoří cca 75% neregulovaná, u elektřiny je neregulovaná část cca 45%," radí odborník přes energetiku Tomáš Suchý.
 

Související obsah


Někteří dodavatelé navíc používají obchodní triky, které vás mohou zmást, a vy nakonec podepíšete nevýhodnou smlouvu.
 

"Změnou dodavatele energie se dají ušetřit tisíce, ale také naletět na komerční triky dodavatelů. Proto je potřeba být při sjednání převodu obezřetný," dodává Suchý.
 

A kde je hlavní problém? Lidé zkrátka nerozumí. Udělejte si velký test energetické gramotnosti. Naletěli byste prodejcům energie?
 

Co víte o energiích? OTESTUJTE SE ZDE
 

Při výběru dodavatele nepostupujte unáhleně. Vyberte si toho dodavatele, který vám bude nejvíce vyhovovat jak podmínkami smlouvy, tak i přístupem. Dostupným zdrojem srovnání cen energií, jsou online kalkulačky a srovnávače. Jedním z nich je například Finanční rádceTN.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz