Domácí

SKANDÁL! Vymyslel si šéf hradního protokolu vzdělání? Od nás diplom nemá, tvrdí školy

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt uvádí nepravdivé informace o svém vzdělání. Ačkoliv na jeho funkci je potřeba vysokoškolské vzdělání, Forejt školy, které uvádí ve svém životopise nevystudoval!

Ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt má v kolonce vzdělání uvedeny dvě vysoké školy: Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Ludwig-Maximilians-Universität v Mnichově. Jenže podle zjištění MF DNES ani jednu ze dvou škol Forejt nedokončil, na německou univerzitu dokonce nebyl ani přijat!
 

Mluvčí Karlovy univerzity Václav Hájek Mf Dnes prozradil, že šéf hradního protokolu sice na jejich právnické fakultě studoval, ale nedokončil ji! Tisková mluvčí mnichovské univerzity Kathrin Bilgeri odhalila ještě závažnější nedostatky ve Forejtově vzdělání. "Jindřich Forejt nebyl přijat na naši univerzitu k řádnému studiu," odpověděla na dotaz Mf Dnes Bilgeri.
 

Samotný Forejt přes mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka vzkázal jen to, že žádné lživé údaje neuvádí, v Mnichově prý studoval jeden z jejích institutů.
 


Vládní nařízení uvádí, že protokolář měl vysokoškolský titul mít. Forejt pravděpodobně dostával výjimku, kterou může zaměstnavatel udělit až na čtyři roky. Bylo to i kvůli tomu, aby mohl být zařazen do 13. platové třídy, kde musí mít všichni magisterský titul. "Jsou dodržovány všechny podmínky dané zákonem," vzkázal Mf Dnes hradní mluvčí.
 

Jindřich Forejt nastoupil do Kanceláře prezidenta republiky v roce 2002, nejdříve jako stážista, 1. dubna 2004 se pak stal ředitelem odboru, který má na starosti protokol.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz