Zpravodajství

TOTÁLNÍ PROPADÁK: Polovina testovaných šumivých vín NEPROŠLA! PŘEHLED

TOTÁLNÍ PROPADÁK: Polovina testovaných šumivých vín NEPROŠLA! PŘEHLED
Zdroj: Mediafax

Inspektoři SZPI kontrolovali šumivá vína v českých prodejnách. Z 22 vzorků zjistili 18 závad. 11 výrobků bylo zcela nevyhovujících k pití.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se před Silvestrem zaměřila na kontrolu zahraničních šumivých vín nabízených v českých prodejnách. A výsledky jsou hrozivé! Inspektoři zjistili 11 výrobků, které nevyhověly zákonným požadavkům.
 

Ve 14 prodejnách inspekce odebrala pro rozbor v laboratořích celkem 22 vzorků, u kterých provedla dohromady 248 analýz a hodnocení. U 11 nevyhovujících vzorků zjistila SZPI celkem 18 porušení právních předpisů.
 

Související obsah


"U tří vzorků hodnocení prokázalo nedodržení požadavků na jakost - šumivá vína vykazovala nepřirozený zápach a chuť, což bylo ve dvou případech způsobeno silnou oxidázou a jeden výrobek zapáchal po mléčném kvašení, protože zde docházelo k nežádoucím biologickým procesům. U dvou výrobků analýza SZPI prokázala nadlimitní výskyt kyseliny citronové, přičemž jeden z těchto vzorků překročil i daný limit pro koncentraci cukru. Vyšší než povolený tlak v lahvi naměřila inspekce u tří vzorků. Celkem pět vzorků výrobci označili na etiketě chybně nebo nedostatečně – jde o nevyznačení povinného údaje o provenienci, neuvedení údaje o obsahu cukru a tři výrobci označili šumivé víno nepovoleným přívlastkem „přírodní“," popsal chyby mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
 

Na to, jak testy dopadly, se podívejte v tabulce

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutná fotogalerie: Co všechno udělá s holkami alkohol

Matonoha vypil dvanáct panáků a prozradil tajné erotické představy... Koukněte na video!

Sex a sekt – alkohol, který inspiruje
Lži a mýty o alkoholu
I vaše pleť má kocovinu! Dostaňte ji z toho

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz