Domácí

Režisér Jiří Menzel urazil polovinu Čechů: Mají v sobě mentalitu buranů, pronesl

Režisér Jiří Menzel urazil polovinu Čechů: Mají v sobě mentalitu buranů, pronesl
Zdroj: Mediafax

Režisér Jiří Menzel je známý tím, že pro ostřejší vyjádření nejde daleko. Na Štědrý den Čechům vzkázal, že mají mentalitu buranů. Alespoň prý to platí o každém druhém.

Režisér Jiří Menzel má tu vlastnost, že čím je starší, tím je kontroverznější a pro ostrý výrok nechodí daleko. "Půlka národa jsou burani, kteří rádi porušují předpisy, šidí a kradou tužky," pronesl v pořadu Hyde Park.
 

Proč to řekl? Obhajoval tak svůj dřívější výrok, kdy uvedl, že by si přál návrat cenzury. "Podporuju cenzuru, protože někteří lidé nejsou dostatečně dospělí. Většina lidí zneužívá svobodu. Doufám, že mladí lidé nebudou v příštích letech tak hloupí jako ti, co dnes patří mezi ty starší," uvedl již dříve oscarový režisér.
 

Nyní uvedl, že si nepřeje návrat komunistické cenzury totalitního typu, ale spíše měl prý namysli jakousi ohleduplnost k dětem. Prý jim nemůžeme v televizi a ve filmech servírovat vše, co nás napadne.
 

Co si myslíte o Menzelovi? Má pravdu? Nebo přestřelil? Diskutovat můžete ZDE

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šenkové ze SuperStar vyhrožují fanoušci: Rozbijem ti hubu!

10 nejnechutnějších českých celebrit. Láska, která prochází žaludkem

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz