Dva chlapci ve věku 16 a 13 let se v neděli večer na Kladensku vybourali na motorce. Pro mladšího z nich, který jako spolujezdec neměl helmu, musel přiletět záchranářský vrtulník.
Nehoda se stala před 20. hodinou u Lukova na silnici vedoucí z obce Jarpice. Silniční honda slabší kubatury, na kterou měl mladík řidičské oprávnění, vyjela z mírné levotočivé zatáčky a skončila na zemi uprostřed silnice.
Starší z chlapců zůstal ležet v kaluži krve vedle motorky, mladší dopadl do příkopu. To ho zřejmě zachránilo, místo nekryté hlavy to odnesla noha. Měl otevřenou zlomeninu. První pomoc mu poskytli hasiči a přivolali na pomoc záchranářský vrtulník.
Mladík, který řídil, na tom byl o trochu lépe, se zlomeninou a pohmožděninami putoval do nemocnice sanitkou. Ani jeden ze zraněných není ohrožen na životě.
„Říkal jsem mu, aby nikam nejezdil, že to klouže,“ zlobil se řidičům šokovaný otec, který si nakonec odvezl nepříliš pochroumanou hondu.
Kluci jeli prý za dívkou do Lukova, nějakých deset kilometrů od domova. Motocykl má mladík asi čtyři měsíce.
Okolnosti nehody prověřují dopravní policisté.
Kromě nezvládnutí řízení je ve hře údajně i zatím nepotvrzená verze, že chlapce na motorce někdo dalším vozidlem táhnul, což je zakázané.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz