Zpravodajství

U Roudnice spadlo letadlo! Dva lidé se zranili

U Roudnice nad Labem spadlo malé letadlo typu Cessna. Při nehodě se zranili dva lidé, jeden těžce, druhý lehce.

Cessna 172 se zřítila do kruhového objezdu u obce Dušníky v okrese Litoměřice, nedaleko letiště v Roudnici nad Labem. Na místo vyjeli hasiči a záchranka, které po nehodě přivolal telefonem sám pilot.
 

Při havárii byli dva lidé zraněni. Pilota a ještě jednoho člověka odvezli záchranáři do nemocnice. "Podle prvních zpráv je jeden z nich těžce a jeden lehce zraněn," řekl TN.cz mluvčí hasičů Lukáš Marvan.
 

Ředitel letiště Vlastimil Dvořák řekl, že letadlo mělo v Roudnici neplánovaně přistát. "Letěli z Kladna někam po republice. Protože měli špatné počasí, tak místo na Ruzyň šli sednout k nám. U nás byly podmínky také špatné, neviděli osvětlenou dráhu, tak šli do okruhu zřejmě na Ruzyň a tam spadli v poli," řekl Dvořák, který byl na místě havárie.
 

Podle Dvořáka byl motor asi 20 metrů od letadla, stroj byl zapíchnutý v poli. "Měli štěstí, že se jim snad nic vážného nestalo. Byl jsem u toho, když je odvážely sanitky, ještě je tam zdravotníci ošetřovali," dodal Dvořák. V okolí roudnického letiště byla v době havárie silná mlha. "Už jen rozhodnutí letět v tomto počasí, bylo špatné rozhodnutí," doplnil Dvořák, který je dlouholetým pilotem.
 

U nehody zasahovali i hasiči, podle krajského mluvčího Lukáše Marvana zachycovali unikající palivo. Co přesně se stalo, vyšetřuje jak policie, tak Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.
 

Cessna 172 je jednomotorový stroj americké výroby určený pro pilota a maximálně tři pasažéry. V České republice je oblíbený například na vyhlídkové lety.

vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz