Zpravodajství

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Nastává čas splácení vánočních půjček

50 RAD, JAK UŠETŘIT: Nastává čas splácení vánočních půjček
Zdroj: Mediafax

Máte po bohatých Vánocích nyní přichází účtování. Jestli jste si na dárky peníze vypůjčili, nyní je před vámi nějtěžší část - vše splatit. Jak na to? V našem seriálu 50 rad, jak ušetřit zkusíme odpovědět i na tuto otázku.

39. SLUČTE SI SPLÁTKY DO JEDNÉ: Pokud měsíčně platíte několik úvěrů, zkuste konsolidaci. Ta může ušetřit až tisíce měsíčně.

Úvěr na novou ledničku, půjčka na notebook pro syna, obývací stěna na splátky a platby za dceřin jazykový kurz v zahraničí. Měsíčně pár tisíc a za každou půjčku se platí poplatky zvlášť. A přitom se tomu dá předejít konsolidací, nebo-li sloučením úvěrů.
 

„Na pobočku Partners market zavítal manželský pár, jehož záměrem bylo vyřešit složitou finanční situaci. Součet splátek manželům přerostl přes hlavu a v jejich současné finanční instituci jim nemohli nebo „nechtěli“ jinde pomoci. Společně jsme našli návrh řešení. Podařilo se nám zbavit rodinu šesti úvěrových produktů a snížit měsíční zatížení rodiny z 12 600 na 7 900 korun, a tím dostat rodinný rozpočet do plusových hodnot,“ vypráví Jaromír Kovář, franšízant Partners marketu ve Znojmě.
 

Jejich případ není jediný, podobné problémy řeší řada rodin. Důležité je jednat včas a jít situaci řešit. V případě, že máte před sebou ještě několik let splácení, určitě se konsolidace vyplatí.

Máte více půjček a chcete platit méně? Zdarma vám poradíme, jak na to!

40. JAK UŠETŘIT NA ÚVĚRECH I.: Vzali jste si půjčku a ta vám přerůstá přes hlavu, protože byla ještě za „drahé“ úroky? Zkuste ji refinancovat.

Úroky u úvěrů v loňském roce padaly jak o život. A netýkalo se to jen úvěrů na bydlení, ale i klasických spotřebitelských úvěrů „na cokoliv“. Pokud si tedy zoufáte, že máte úvěr za starých (rovná se drahých) podmínek nebo jste si před Vánoci honem půjčovali a nekoukali na výši splátek, existuje řešení: repůjčka. Tedy refinancování vašeho nevýhodného úvěru u nové banky za výhodnějších podmínek.

„Velice zajímavé jsou nabídky mladých dynamických bank. Ty potřebují nalákat nové klienty, a tak přicházejí s řadou výhodných nabídek, včetně těch na refinancování spotřebitelských úvěrů,“ uvádí Dagmar Prajzlerová, manažerka Partners bankovních služeb.

Jeden modelový příklad za všechny: Pokud máte třeba půjčku od České spořitelny na 50 000 Kč na pět let, zaplatíte bance každý rok navíc pětinu z částky, kterou jste si půjčili. Za pět tedy bance celkem „vrátíte“ dvakrát tolik, než kolik jste si před lety půjčili. Přijde vám to výhodné? Nám ne! Pokud se rozhodne pro převedení úvěru pod jinou banku (repůjčku), banka vám často dokáže snížit RPSN (roční percentuálně sazbu nákladů) i o víc než polovinu. Co to znamená v praxi? Měsíčně budete splácet místo 1300 korun jen zhruba tisícovku korun. A za pět let tak ušetříte skoro 20 tisíc.

Máte zájem o repůjčku? Poradíme vám ZDARMA, jak vybrat tu nejvýhodnější.

Co už vyšlo v našem seriálu 50 rad, jak ušetřit:

  

  

  


Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz