APLIKACE TN.CZ
Finanční kriminalita

K brutální vraždě seniora se objevily další důkazy! Promluvil nový svědek!

V případu dva roky staré brutální vraždy seniora ze Slopného na Zlínsku nastal radikální zvrat. Ozval se nový svědek, který tvrdí, že jeden z podezřelých důchodce skutečně zavraždil. Údajně se mu přiznal, když byli spolu ve vazbě.

K brutální vraždě došlo před dvěma roky. I když se původně zdálo, že senior zemřel po pádu ze schodů, nakonec bude díky novým svědkům z jeho smrti obžalovaný jden z dříve podezřelých - Maroš Straňák. Toho policii nahlásil nový svědek, Milan Rakeš, se kterým seděl ve vazbě. A právě tam se mu vrah k hroznému činu ve slabé chvilce přiznal.


Nový svědek Milan Rakeš se rozhodl promluvit poté, co v TV Nova uviděl reportáž o obnoveném procesu s údajnými vrahy. Slitoval se prý nad zarmoucenou rodinou, která na potrestání vrahů čeká déle než dva roky.




U soudu svědek zopakoval vše, co mu měl obžalovaný Straňák ve slabé chvilce za mřížemi říct: "Řekl mi, že tam prostě vlítli a toho dědka umlátili plynovou pistolí."


Na klíčovou výpověď nového svědka soud okamžitě zareagoval a druhého z obžalovaných, který byl dosud na svobodě, nechal v soudní síni zatknout a odvézt do vazby. Stejně jako Straňákovi, tak i nově obžalovanému Davidu Šimonovi hrozí i výjimečný trest, před kterým by se mohl ukrývat. Překvapený Šimon se nestačil ani rozloučit s rodinou.


Loni v létě si přitom oba mladíci mohli oddychnout, když je soud pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby. Rodina totiž v domě všechny stopy umyla, protože se domnívala, že starý pán spadl ze schodů. Na to, že ho někdo umlátil třiceti ranami do hlavy, se přišlo až během pitvy.

mis, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz