Zpravodajství

Mladík z lidí vylákal hesla k profilům na SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH! Obral je o půl milionu!

Mladík z lidí vylákal hesla k profilům na SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH! Obral je o půl milionu!
Zdroj: Mediafax

Mladík (21) z Petřvaldu na Karvinsku vylákal hesla k profilům na sociálních sítích z více než 100 uživatelů. Tyto lidi pak obral o více než půl milionu korun.

Profily lidí zneužíval mladý podvodník podle policistů na sociálních sítích Facebook a Badoo. Heslo k profilu nejprve vylákal ze své bývalé přítelkyně, poté od jejích kamarádů.

"Následně získával další okruhy uživatelů profilů na sociálních sítích, které oslovoval pod falešnou identitou s různými záminkami a žádostmi s jediným cílem získat kódy k možnosti sázení a hraní pokeru. Mnozí mu ochotně a naivně požadované údaje zaslali a pak s hrůzou zjišťovali, že mají dluh u mobilních operátorů. V mnoha případech se jednalo o nezletilé osoby, kterým jejich telefonní účty platí jejich rodiče. Poškozenými jsou tedy také rodiče, ale i firmy, na které jsou mobilní telefony vedeny," uvedl policejní mluvčí Petr Gřes.

Mladík už na střední škole dostal od soudu podmínku, a to za to, že se pokoušel nabourat do profilů uživatelů na sociálních sítích. Ani tento trest ho ale od další trestné činnosti neodradil. Kriminalisté případ dál vyšetřují a nevylučují, že poškozených lidí bude daleko více.

tn.cz / jap
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz