Zpravodajství

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Hurá, zima je tu! Přituhne a příští týden nasněží i v nížinách

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Hurá, zima je tu! Přituhne a příští týden nasněží i v nížinách
Zdroj: Mediafax

Lyžaři a přátelé bílé zimy se mohou radovat. Počasí se konečně znovu začne chovat jako v lednu - čtvrtek je posledním teplým dnem. O víkendu půjdou teploty dolů a příští týden nasněží nejen na horách, ale i v nížinách.

Zima se konečně hlásí o slovo. Meteorologové slibují dokonce sněžení, a to nejen na horách. "Konec týdne přinese ochlazování a další výrazné ochlazení očekáváme i v příštím týdnu, to sněhové vločky zavítají i do nížin. Z březnových teplotních normálů, které přináší tento týden, se tak bude počasí vracet k lednovému charakteru počasí," popsala vývoj počasí v následujících dnech meteoroložka Dagmar Honsová.
 

Související obsah

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
 

V pátek bude proměnlivá, převážně malá oblačnost, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 2 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, na horách s nárazy kolem 15 m/s.
 

V sobotu bude oblačno až polojasno, postupně s deštěm. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
 

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, nad 600 m sněhové. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Západní vítr 3 až 7 m/s.
 

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, od 600 m sněhové. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.
 

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, od středních poloh sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 0 až 4 °C. Východní vítr 1 až 4 m/s.
 

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť se sněhem, od středních poloh sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo se smíšenými, od středních poloh sněhovými, přeháňkami. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V pátek bude převážně polojasno. Noční teploty -4 až -8 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Info

Zima se projeví i v účtech za teplo. Změňte si dodavatele plynu nebo elektřiny a plaťte méně.

Spočítat úsporu

ČTĚTE TAKÉ:

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz