Zpravodajství

Anonym ohlásil v Praze bombu! Policie evakuovala více než 1000 lidí!

Doslova policejní manévry zažily ve čtvrtek ráno pražské Vinohrady. Kvůli anonymnímu oznámení bomby tam policie evakuovala více než 1000 lidí.

"Anonym nespecifikoval, kde by měla být bomba uložena, zda v budově, či na volném prostranství. Proto následovala uzávěra Moravské ulice od Kladské, včetně Šumavské a evakuace osob. Prioritně byly evakuovány veřejně přístupné budovy, tedy tamní poštovní úřad a několik školských zařízení. V součtu bylo evakuováno téměř 1100 osob," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Policisté prohledávali odpadkové koše, budovy i přilehlé okolí. Žádnou bombu ale nenašli, a to ani po tříhodinové akci. Lidé se tak po 10. hodině mohli vrátit zpět do svých domovů.

"Celou událost nyní prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Ti samozřejmě vyhodnocují telefonické oznámení a pátrají po jeho autorovi, kterému v případě vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," doplnil Hulan.

V evakuovaných ulicích se nachází několik škol. Existuje tak možnost, že bombu mohl ohlásit některý z žáků. Ostatně žáci neskrývali své nadšení ani na internetu. "Super! Neni škola, je tam nahlášená bombam ulice je uzavřná," napsal jeden z žáků na sociální síti.

tn.cz / jap
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz