Zajímavosti

Tohle jsou nejdrsnější jídla světa: Pálivá polévka z Prahy a ostrá pizza z Británie

Pokud máte rádi ostrá jídla, máme pro vás skvělý tip. Našli jsme v Praze restauraci s nejpálivější polévkou. Pokud by vám to nestačilo, můžete se vydat do Velké Británie na nejpálivější pizzu světa!

Také vás někdy honí mlsná a projíždíte internet, abyste pročítali nabídky nejrůznějších restaurací? Přesně tak kolegové v redakci narazili na thajskou restauraci Yam Yam, která ve svém menu mimo jiné nabízí i nejpálivější polévku v Praze


Už umístění téhle restaurace je docela netradiční. Najdete jí prakticky na nástupišti jedné stanice pražského metra. Další nevšednost vás čeká hned po objednání této polévky s názvem Grung Tab Tom Yam. Dostanete k podpisu prohlášení, že tuhle pekelnou pochutinu konzumujete na vlastní nebezpečí. A třetí nepříliš běžnou věcí je, když vám servírky kromě tolik očekávané polévky přinesou i velkou sklenici mléka. Věřte, budete ji – a ne jenom jednu – potřebovat.


Zdroj: FANDAJak nám prozradila manažerka restaurace Hanka, polévka obsahuje ingredience jako kuřecí maso, houby, pórek, thajské koření a zejména extra pálivé papričky Scotch Bonnets a Naga Jolokia. Ty polévce dodávají 60 tisíc jednotek na Scovilleho stupnici pálivosti.


Kolegové, kteří polévku testovali a skončili ještě než snědli necelou půlku, shodně prohlásili, že thajská polévka Grung Tab Tom Yam byla tím nejpálivějším, co v životě jedli. Pověst tedy nelhala. Jen 5 procent ze zákazníků, kteří si polévku objednali, ji dokázali spořádat celou.


Nejpálivější pizza světa


Pokud by vám ale tato extrémně pikantní polévka byla málo, můžete se vydat do Velké Británie do Sussexu. Právě tady najdete pizzerii, ve které na menu najdete i nejpálivější pizzu světa. Pálivost na Scovilleho škále dosahuje více než milion jednotek, což je více než 400 lahviček s tabaskem.


Tuto pizzu zatím dokázalo celou pozřít pouze 9 odvážlivců, mezi kterými byla i jedna žena. Dvaatřicetiletý majitel pizzerie Paul Brayshaw jich přitom prodal už přes třináct set.


Zdroj: Daily MailTi, kdo tohle dobrodružství zkusili, popisovali, že hned po prvním soustu zažili ukrutné pálení, které přecházelo až v bolest. Dostavili se i křeče žaludku a tzv. druhé pálení následující den, když ze pizza dostávala z těla.


Tuto ďábelskou pizzu s omáčkou s Ghost chilli si v pizzerii můžete pořídit kolem 350 Kč. Nezapomenutelný zážitek bude rozhodně zaručen!

ČTĚTE TAKÉ:

Nejhorší klip všech dob: Puberťačka zpívá o lásce k čínskému jídlu

Nejhorší blafy české kuchyně: Podívejte se na jídla, po nichž se vám zvedne kufr

mis, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz