Poprava

Muže popravili novou metodou! Rodina, která vše sledovala, žaluje USA, protože vrah trpěl

Muže popravili novou metodou! Rodina, která vše sledovala, žaluje USA, protože vrah trpěl
Zdroj: ČTK/ oficiální zdroj

Vězeňská služba ve státě Ohio v USA začala s novou metodou usmrcování vězňů odsouzených k popravě. Kombinace dvou smrtelných látek je ale kontroverzní. Při vpíchnutí látek do vězňova těla způsobují bolestivé křeče a člověk umírá v agónii i dvacet minut!

Novou látkou byl usmrcen vrah Dennis McGuira, který v roce 1989 znásilnil a ubodal těhotnou ženu Joy Stewart (22). Vězňovi byla vpíchnuta do těla kombinace drog, které předtím nikdy nebyly v USA použity.

Jedná se o silné sedativum mizadolam a analgetikum hydromorfon, to je jeden z nejstarších a nejúčinnějších opioidů, jenž byl schválen k použití v případě, že má věznice nedostatek jiným látek. Normální poprava trvá zhruba 3 minuty, McGuire umíral více než 20 mint.
 


Proces popravy měl děsivý průběh. McGuirovo břicho se několikrát nafouklo a prudce kleslo, přičemž lapal po dechu, jako by se dusil. Dvacetiminutové popravě přihlížela jeho rodina.


Příbuzní nyní podají na stát žalobu, protože bylo porušeno ústavní právo odsouzeného na rychlou a bezbolestnou popravu. Jejich právník bude usilovat o přehodnocení používání nového séra, které se zavedlo jako náhrada za dosud používaný barbiturát.


Zdroj: ČTK

V Ohiu bude letos popraveno dalších 5 lidí, příští poprava proběhne 19. února.
 

V Československu byl trest smrti zrušen v roce 1990. Poslední poprava na našem území byla vykonána 2. února 1989.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Drsný osud hvězd Kroku za krokem: Duffymu popravili rodiče

Poprava podnikatele: Z vraždy je obviněn Dejdarův švagr!

bru, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz