Zpravodajství

Mladík (28) si vzal ibuprofen, skončil v komatu!

Mladík (28) si vzal ibuprofen, skončil v komatu!
Zdroj: facebook.com

Otec malé dcery dostal chřipku, léčil si ji oblíbenými růžovými pilulkami. Utrpěl ale brutální alergickou reakci, při které se začal loupat jako had a málem ho to zabilo.

Jason Ryan z britského Sunderlandu utrpěl těžkou alergickou reakci poté, co si pár dní každé čtyři hodiny dával ibuprofen. Bizarní nemoc se jmenuje Stevensův-Johnsonův syndrom a postihuje pouhé dva lidi z milionu. Každý třetí člověk při tom na jeho následky zemře.
 

Nikdy předtím přitom Jason žádnou reakcí na ibuprofen netrpěl. Tentokrát ale jako by začal hořet zevnitř, po celém těle se mu začaly dělat puchýře a olupovat kůže. Poté upadl do kómatu.
 

"Vzal si ten ibuprofen a po pár hodinách mu naskočila taková kopřivka. Pak se to rapidně zhoršilo," uvedla jeho žena Claire pro list Daily Mail. "Druhý den měl na nohou puchýře jako tenisáky."

Související obsah

Jason, který má s Claire sedmiletou dcerku Brooke, v nemocnici upadl do kómatu, ve kterém ležel devět dní. Na syndrom neexistuj léčba, Jason se z něj naštěstí dostal. Jen si nic nepamatuje a z komatu se probudil o 25 kilo lehčí. Pořád je ale velice zesláblý a Claire o něj musí celodenně pečovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dechberoucí snímky: Dcera fotí rodiče s rakovinou

Místo břicha má basketbalový míč: Podívejte, co mu udělala bakterie z řeky

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz