Zpravodajství

Mladík (28) si vzal ibuprofen, skončil v komatu!

Mladík (28) si vzal ibuprofen, skončil v komatu!
Zdroj: facebook.com

Otec malé dcery dostal chřipku, léčil si ji oblíbenými růžovými pilulkami. Utrpěl ale brutální alergickou reakci, při které se začal loupat jako had a málem ho to zabilo.

Jason Ryan z britského Sunderlandu utrpěl těžkou alergickou reakci poté, co si pár dní každé čtyři hodiny dával ibuprofen. Bizarní nemoc se jmenuje Stevensův-Johnsonův syndrom a postihuje pouhé dva lidi z milionu. Každý třetí člověk při tom na jeho následky zemře.
 

Nikdy předtím přitom Jason žádnou reakcí na ibuprofen netrpěl. Tentokrát ale jako by začal hořet zevnitř, po celém těle se mu začaly dělat puchýře a olupovat kůže. Poté upadl do kómatu.
 

"Vzal si ten ibuprofen a po pár hodinách mu naskočila taková kopřivka. Pak se to rapidně zhoršilo," uvedla jeho žena Claire pro list Daily Mail. "Druhý den měl na nohou puchýře jako tenisáky."

Související obsah

Jason, který má s Claire sedmiletou dcerku Brooke, v nemocnici upadl do kómatu, ve kterém ležel devět dní. Na syndrom neexistuj léčba, Jason se z něj naštěstí dostal. Jen si nic nepamatuje a z komatu se probudil o 25 kilo lehčí. Pořád je ale velice zesláblý a Claire o něj musí celodenně pečovat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dechberoucí snímky: Dcera fotí rodiče s rakovinou

Místo břicha má basketbalový míč: Podívejte, co mu udělala bakterie z řeky

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz