Zpravodajství

Jordánovi, Farští, Peškovi! Který rodinný klan v ULICI je nejmocnější?

Jordánovi, Farští, Peškovi! Který rodinný klan v ULICI je nejmocnější?
Zdroj: TV Nova

VELKÝ PŘEHLED: Základem každé společnosti je rodina. A stejně tomu tak je i v ULICI. Podívejte se na velký přehled všech rodinných vazeb a fotky hlavních rodinných klanů ULICE.

Je to neuvěřitelné, ale ULICE se na obrazovkách TV Nova vysílá už od roku 2005. První díl jste mohli vidět 5. září 2005. Ulici mohou diváci sledovat vždy od pondělí do pátku. Jediné delší pravidelné období, kdy se Ulice nevysílá, jsou letní prázdniny.
 

Za tu neuvěřitelnou dobu se v ULICI objevilo více než 700 herců. Vyznat se v tom, kdo s kým chodil, spal, bydlel, žil, vdával se a zase rozváděl, je už pořádný kumšt. Ale fanoušci ULICI milují a také se ve spletitých rodinných vazbách skvěle vyznají. ULICE má dokonce svou stránku v internetové encyklopedii Wikipedia, ze které jsme pro náš článek vzali základní informace.
 

Kolik šálků kávy se vypilo při natáčení ULICE? Ohromující rekordy najdete ZDE!
 

RODINA FARSKÝCH: 
 

Rodina Farských se v první sezoně přestavuje jako spořádaná rodina s dvěma dcerami. Již v první sezóně seriálu se ovšem v Oldově (Ondřej Pavelka) fitcentru vyskytují komplikace. Z Oldřicha Farského se stává záletník, který má milenku (Sylva Mynářová, hraje Eva Aichmajerová. Sylva se na konci první série s Oldřichem rozchází a on se vrací ke své rodině, během této krize se ovšem v silné opilosti vyspí s Ingrid Šmídovou (Jana Sováková).
 

Zdroj: TV Nova

 

Jitka Farská (Ilona Svobodová) je v této době kosmetičkou, která snáší Oldřichovy zálety a stará se o rodinu, dcery chodí na gymnázium a mají střídavé úspěchy, Lída (Jana Birgusová), starší dcera, se stává fotografkou a zamiluje se do Michala Šnajdra (Petr Falc), který její city neopětuje. Monika (Anna Fixová), která je mladší dcerou, chodí na gymnázium a ve čtvrtém ročníku se zamilovává do Viktora Vernera (Miroslav Šimůnek), který je učitelem, v roce 2008, po jeho návratu zpět z Rumunska na gymnázium s ním dokonce i bydlí a posléze i odcestuje na humanitární misi do Ugandy. Předtím i později chodí s Benem Vojtíškem (Jakub Prachař).
 

V roce 2006 se Jitce a Oldřichovi má narodit syn (jeho jméno mělo být Jan), nicméně Jitka potratí. V tomtéž roce se seznamuje s Vladimírem Kukačkou (Pavel Rímský), který Jitku svádí a v druhé polovině roku se k němu Jitka i přestěhuje a Olda se odstěhuje do jiného bytu, do bývalého bytu Ing. Boháče. Oldřich zjistí, že ze vztahu s Tamarou Elliot (Markéta Hrubešová) má čtrnáctiletého syna Jakuba (Richard Zevel), později si Jakub nechá změnit jméno na otcovo a přejmenuje se na Farského.

(/novinky/hvezda-ulice-marika-prochazkova-podivejte-se-jak-ukazovala-odhalene-krivky.html)]

Na začátku roku 2009 se Jitka Farská rozešla s V. Kukačkou, Oldřich Farský se seznámil a mírně se zapletl s Libuší Nekonečnou (Zuzana Vejvodová), Monika Farská byla opět svobodná a Ludmila také. Během roku 2009 se konají soudní spory rodiny Farských s V. Kukačkou, tyto končí až na jaře roku 2010, Kukačka je osvobozen. Oldřich Farský se stává spolumajitelem tanečního klubu Coolna (spolu s Benem Vojtíškem), tento podíl v dubnu roku 2010 prodává, majitelem se stává Monika Farská a Kryštof Mareček. V roce 2010 (cca. v červnu?) je Vladimír Kukačka odsouzen na 18 let odnětí svobody. V září 2010 se vdává dcera Jitky Ludmila Farská.
 

RODINA JORDÁNOVÝCH: 
 

Rodina Jordánových byla v první sezoně, stejně jako rodina Farských, spokojená a úplná rodina, která žila na pražské periferii a měla dvě děti - dvojčata Matěje (Jakub Štáfek) a Terezu (Patricie Solaříková). Jejich rodiče se jmenují Barbora (Tereza Brodská) a Tomáš (Petr Vacek), Barbora pracovala ve vedení firmy Království hraček (dále Království) a Tomáš pracoval ve výzkumném ústavu jako entomolog.
 


 

Již v roce 2006 Tomáš Jordán změnil zaměstnání, stal se poradcem pana Stránského (Milan Kňažko) při stavbě supermarketu poblíž seriálové ulice a měl tak podvodem uzavřít ekologické řízení ohledně tohoto projektu. K tomuto rozhodnutí měl pomoci i vyšší plat nebo automobil, který mu prodává slečna, se kterou později podvedl svoji manželku. Bára zůstala v tu dobu stále ve společnosti Království, kde je ve vedení spolu s Ing. Petrem Boháčem (Pavel Kříž). Bára a Tomáš čelili manželské krizi, která byla spojena s nevěrou Tomáše Jordána, na konci prázdnin 2006 ve filmu (epizoda 215) odjeli manželé Jordánovi na výlet a Bára Jordánová se v nejmenované chalupě vyspala s Ing. Boháčem.
 

Zdroj: TV Nova

 

Matěj Jordán v roce 2005 chodil s Adrianou Peškovou, která také studovala na gymnáziu a byla vnučkou pana Peška, majitele domu, kde žily rodiny Jordánova, Farská a Hejlova. Po oslavě Matějových narozenin se s nim rozešla, v roce 2008 Matěj chodil s Lan Thi Trung (Nguyen Thi Ann Thu), která v tomtéž roce odjela s rodiči do Německa, na konci roku 2008 se Matěj lehce zapletl s Gabrielou Pumrovou (Aneta Krejčíková), svojí spolužačkou.
 

SERIÁL ULICE NAJDETE NA VOYO.CZ!
 

Tereza Jordánová začala v roce 2006 chodit se Štěpánem Stránským, se kterým se později rozešla a v roce 2008 s ním opět začala chodit. Nicméně, ke konci roku 2008 Š. Stránský odjel za svým bratrem do Londýna a tak se s Terezou rozešel. V roce 2009 se rodiče Jordánovi rozešli a Barbora se přestěhovala za prací do Brna (reklamní agentura), kde se v roce 2010 seznámila s Ondřejem Krausem (Jiří Dvořák). V květnu 2010 bylo rozhodnuto, že Matěj Jordán nebude klasifikován z českého jazyka a tak nebude puštěn k maturitě. Mezitím Matěj začal chodit s Libuší Nekonečnou a v březnu 2010 spolu začali bydlet. Matěj Jordán začal pracovat jako skladník, ale po čase se s Libuškou rozešel a ona se i se synem Borisem se vrací k expartnerovi Eliáši Neumannovi.
 

Bára Jordánová si našla přítele Ondřeje Krause z Brna, spolu s ním se do Ulice přestěhovaly i jeho dvě dcery: Míša a Jana Krausovi, které začaly chodit na tamější gymnázium. Po dramatických událostech, například vykradení bytu či násilného přepadení Ondřeje se Míša zapletla do vztahu s Mikulášem Seidlem a později se spolužákem vyznávající emo styl a pokusí se o sebevraždu. Bára s Ondřejem uzavřeli sňatek, postavili dům na okraji Prahy a společně se do něj přestěhovali. Herečka Tereza Brodská tak ze seriálu odešla.


 

Tereza Jordánová začala chodit se svým spolužákem Vojtěchem Kalichem, s kterým se skamarádil i bratr Matěj. Tereza se však zamilovala do sukničkáře Petra Peterky a Vojtěchovi tak byla nevěrná, během léta 2011 se Tereza s Vojtěchem rozešli. Poté se od Petra Peterky dozvěděla, že od něho chytla kapavku. Vojtu v říjnu 2011 potkala strašlivá událost, při pomoci dívce, která byla přepadena a hrozilo ji znásilnění, ho napadli tito neznámí násilníci a po probuzení z umělého spánku bylo zjištěno, že má ochrnutou dolní půlku těla.
 

RODINA HEJLOVÝCH: 
 

Miriam Hejlová (Hana Maciuchová) byla gymnazijní profesorka, která na začátku seriálu žila v malém bytě s téměř třicetiletým synem Jaroslavem (Martin Hofmann). Miriam opustil manžel (Cyril Hejl), když byl Jaroslav malý a Miriam naplňovalo a bavilo učení dětí a Jaroslav byl konstruktérem ve společnosti Království hraček.
 

Miriam Hejlová se postupně spřátelila s panem Peškem a panem Bařinkou (Bořivoj Navrátil), v roce 2008 se k panu Peškovi přestěhovala, nicméně žili spolu stále pouze jako přátelé, do této doby žila se synem a kabinet gymnázia sdílela s Lenkou Drápalovou. Později, poté, co se Lenka Drápalová stala ředitelkou gymnázia (rok 2008), sdílí kabinet s jinou profesorkou. V roce 2010 je ohlášen termín svatby Miriam a pana Peška. Svatba se nekonala a Miriam Hejlová přechodně odešla ze seriálu.
 

Zdroj: TV Nova

 

Jaroslav Hejl byl svobodný konstruktér, který si nedodělal maturitu a to mu bylo matkou vyčítáno, dlouho žil jako svobodný mládenec a od začátku seriálu se asi rok ucházel o Lenku Drápalovou, později svoje snažení vzdal a v roce 2007 a 2008 chodil a posléze i žil s Magdalénou Jandovou, nicméně vzhledem k velké hádce a rozepřím se s ní rozešel a od roku 2008 chodil a žil s Lenkou Drápalovou. V roce 2007 se stal obchodním ředitelem Království a téhož roku si i udělal managerský kurz, po zániku společnosti pracoval jako manager v jiné firmě. V roce 2010 získal místo managera v Mnichově a tak se tam odstěhoval, Lenka Drápalová otěhotněla a svěřila se otci Jaroslava Hejla.
 

Cyril Hejl (Dušan Jamrich) je otcem Jaroslava Hejla, který celý život cestoval po světě, v roce 2010 se vrátil a opět vyjevil city k Miriam Hejlové, tím narušil vztah Miriam a Vlastimila. Později odletěl do Amsterodamu, ale vrátil se zpět do Prahy.
 

RODINA PEŠKOVÝCH: 
 

Pan Pešek je správce a majitel činžovního domu v Ulici, je vdovec a má dceru Kláru a vnučku Adrianu, která s Vlastimilem Peškem žije ve společném bytě a chodí na gymnázium, v roce 2006 chodila s Matějem Jordánem. V roce 2007 se v seriálu krátce objevila i dcera pana peška Klára, která se chtěla sblížit s Adrianou, která se jí narodila během jejího pobytu v Itálii, kde se živila jako tanečnice. Později Adriana odchází z gymnázia i z bytu pana Peška a stěhuje se k matce, která ji platí taneční kurzy a taneční školu.
 

Zdroj: TV Nova

 

Vlastimil Pešek se sbližuje s Miriam Hejlovou a v roce 2008 se sestěhují. V roce 2009 se Vlastimil dozví , že byl agent StB a ač se proti tomu brání. Později se toto potvrdí (19. února 2009), avšak o měsíc později vychází najevo, že vše byly jen výmysly agenta StB Josefa Nováka.
 

RODINA NYKLOVÝCH: 
 

Rodina Nyklových v seriálu byla zastoupena manžely Nyklovými, Stanislavem (Bronislav Poloczek) a Vilmou (Jaroslava Obermaierová) a jejich synem Lumírem (Václav Svoboda). Manželé Nyklovi jsou majiteli večerky v Ulici, Lumír je podnikatel a později i radní. V červnu roku 2006 do rodiny přibývá Světlana Nyklová, rozená Lisečková (Tereza Bebarová), která je prodavačkou, účetní a později provozní baru. V roce 2007 umírá na infarkt Stanislav Nykl a v červnu roku 2008 si Vilma bere Miloslava Stárka (Stanislav Zindulka), na začátku roku 2010 chystají rozvod, který Stárek neunese, 5. února umírá na infarkt.
 

Zdroj: TV Nova

 

V roce 2006 bojují rodina Nyklova a rodina Králova o domy a svoji pověst, pan Král osočuje Stanislava Nykla z toho, že jeho otec měl být kolaborantem a okrást ho. Nicméně, na sklonku života se spolu smířili, v roce 2007 tak Stanislav Nykl umírá na infarkt. Vilma se tak stává vdovou a dále vede svoji večerku, ve které zaměstnává Lumírovu novou přítelkyni Světlanu, tu si Lumír Nykl v červnu 2006 bere za manželku a stěhují se do malého bytu.
 

Lumír přes známosti vstupuje do lokální politiky a Světlana si dělá rekvalifikaci na účetní, později opravdu pracuje jako účetní a poté je na ní přepsán bar s hernou, kde se seznamuje s barmanem Vratislavem, se kterým Lumíra v roce 2008 podvádí. Sama ho ale poté v sebeobraně zastřelí.
 

Miloslav Stárek před smrtí pana Krále v létě 2008 kupuje jeho byt i se společností Království Hraček, nicméně společnost ruší a nabízí zaměstnancům přechod do nové společnosti, do Pekařství Stárek a syn. Někteří přecházejí, ale mnozí jsou rozhozeni a naštváni. Tak se tedy mění poměry v ulici. Miloslav Stárek v únoru 2010 umírá a zanechává pekařství jako dědictví manželce, Vilmě Nyklové-Stárkové.
 

Lumír Nykl se ve dlouhém manželství se Světlanou seznamuje s Pavlou Rambouskovou, učitelkou angličtiny a zlatokopkou a Světlana naopak s jeho nejvěrnějším poradcem Pavlem Millerem se kterým odjede do Ruska.

RODINA LIŠKOVÝCH: 
 

Dalibor Liška (Václav Mareš) byl bývalý vědec a později hlídač a vrátný, byl otcem Bedřicha Lišky, který byl odsouzen a strávil několik let ve vězení. Později se seznamuje s Annou Málkovou (Ljuba Krbová) a v roce 2007 se stávají manžely, v roce 2008 adoptují Františka (Matyáš Valenta), syna Zuzany Hrubé (Šárka Ullrichová) - vyléčené narkomanky a bývalé partnerky Bedřicha Lišky. Později adoptují ještě Emu Toužimskou (Anna-Marie Valentová).
 

Zdroj: TV Nova

 

V roce 2010 se Bedřich seznamuje s bývalou spolužačkou Anny Liškové Lucií a Aničku podvádí. Po provalení nevěry, opouští Bedřicha po vyhrocených scénách, jak Anička, tak i Lucie. Nyní jsou Zuzana a Anna nejlepšími kamarádkami. Anna si našla nového přítele Pavla Tesaříka, učitele biologie ve škole. V říjnu 2011 se v seriálu objevuje nové téma: František má epilepsii ! V roce 2013 se objeví biologická matka Emy Toužimské a chce jí do vlastní péče.
 

RODINA KRÁLOVÝCH: 
 

Václav Král (Radoslav Brzobohatý) byl zakladatel a dlouholetý ředitel společnosti Království Hraček, v roce 2005 odešel do důchodu a řízení společnosti předal Barboře Jordánové a Petru Boháčovi, jeho žena Marie (Alena Vránová) byla na začátku série vážně nemocná, později se ovšem vyléčila a začala žít aktivním životem. Mimo jiné i pomohla vydat knihu Můj život s Králem, kterou napsala sekretářka Království Zdena Čistá (Jana Švandová) a která pojednává a o její lásce ke svému šéfovi - panu Králi.
 

Pan Král byl dlouhá léta ve sporu o dům s panem Nyklem, později se usmířili, v roce 2007 začíná trpět Alzheimerovou chorobou a jeho stav se zhoršuje, začínají stále častější ztráty paměti a orientace a další příznaky, v červnu roku 2008 přestal brát léky a pod vlivem choroby prodal společnost i dům panu Stárkovi, který původně slíbil, že firmu udrží. Dne 20. června 2008 Václav Král umírá a od té doby se jeho žena a ani on v seriálu nevyskytují.
 

(zdroj wikipedia.org)
 

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY ULICE NAJDETE ZDE!

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz