Zpravodajství

Tento muž dostal k objednaným světlům bonus - VKLADNÍ KNÍŽKU! Z Jižní Koreje!

To je opravdu kuriozita. Těžko soudit, zda se zapíše spíše do historie internetového obchodování nebo bankovnictví. Muži z Berouna totiž k objednaným světlům přišla vkladní knížka, ke všemu až z daleké Jižní Koreje!

Pan Ondřej si objednal přes internet nová světla, když ale krabici vybaloval, čekalo ho překvapení. "V krabici jsem našel samozřejmě dvě svítidla a také tady vkladní knížku. Podle swift kódu jsem poznal, že se jedná o vkladní knížku Jižní Koreje," usmíval se Ondřej.
 

Na vkladní knížce je podle posledního zápisu přes 146 tisíc jihokorejských wonů, v přepočtu necelé 3 tisíce korun. Snažili jsme se vypátrat, jak se vkladní knížka z Jižní Koreje do krabice se svítidly původem z Číny dostala. Zamířili jsme proto přímo do sídla pražského internetového obchodu.
 

"Balíme to, a když nemáme nějaké vycpávky, tak chodíme do kontejneru. Jediné vysvětlení je, že je to z toho kontejneru," říkala zaměstnankyně internetového obchodu.
 


Ondřej by rád vkladní knížku vrátil majiteli, jenže z Berouna do Jižní Koreje to je trochu z ruky. Proto pan Ondřej vyrazil na jihokorejské velvyslanectví. Vkladní knížku si na velvyslanectví Korejské republiky převzali. Naše kamera tam ale z bezpečnostních důvodů nemohla.
 

Snad se tedy ztracená vkladní knížka nakonec přeci jen dostane do těch správných rukou - tedy svému majiteli.

hmr / Pavlína Kosová, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz