Energetický nápoj

Žaludeční křeče, sebevraždy i mrtvice: ENERGY DRINKY mohou dokonce zabíjet!

Žaludeční křeče, sebevraždy i mrtvice: ENERGY DRINKY mohou dokonce zabíjet!

Nadměrná konzumace kofeinu v energy drincích je spojována se záchvaty, mániemi, mrtvicemi, nebo dokonce náhlou smrtí. Znepokojivou diskuzi momentálně oživila smrt devatenáctiletého mladíka.

Teenager Joshua Merrick měl celý život před sebou, právě dokončil střední školu. Talentovaného hráče rugby však našel jeho otec jednoho rána mrtvého. Zemřel náhle ve spánku. Joshua prý často konzumoval energy drinky, aby zvýšil svou pracovní aktivitu. Výsledky toxikologických testů, které byly provedeny během pitvy, nemůžou vyloučit možnost, že energy drinky přispěly k chlapcově úmrtí.
 

Patnáctiletá Gina Weaverová zase zažila zdravotní komplikace, které mohly být vyvolány nadměrnou konzumací energetický nápojů. Její matka Jenni Weaverová z Bridlingtonu deníku Daily Mail sdělila, jaké měla její dcera symptomy: "Začala mít opravdu silné žaludeční křeče." Ginu prý navíc trápily i bolesti hlavy. Vypila asi tři nebo čtyři plechovky denně, které si kupovala cestou do školy. Problémy ustaly, když energetické nápoje na radu lékaře přestala pít.
 

VELKÝ ODBORNÝ TEST ENERGY DRINKŮ NAJDETE ZDE!
 

Po této zkušenosti je Ginina matka proto, aby byl nákup energy drinků opatřen věkovým limitem a obaly měly důrazné zdravotní varování. Odborníci tvrdí, že děti jsou po nich velmi hyperaktivní a nemohou se soustředit. Na konci dne jsou navíc velmi podrážděné a velmi unavené. Tyto nápoje jsou rovněž spojovány s emočními problémy a sebevraždou.
 

Takový energy drink může obsahovat až 13 lžiček cukru a množství kofeinu, které odpovídá dvěma šálkům kávy. Ohroženy jsou především děti a mladiství. Lidé mají rádi jejich chuť, ale nejsou si vědomi obsahu svých oblíbených nápojů. Energy drinky jsou pro mladé lidi atraktivní a v obchodech jsou lehce dostupné.
 

Aktivisté, kteří se touto problematikou zabývají, říkají, že je naléhavě zapotřebí upravit legislativu, aby byla zavedena věková hranice pro konzumaci těchto nápojů. "Třetina mladých lidí pijí energetické nápoje v kombinaci s alkoholem, a to nás znepokojuje, " říká Andrew Brown z britské organizace pro prevenci drog a alkoholu u dětí a mladistvých. "Kofein způsobuje, že se člověk cítí méně opilý, takže toho pravděpodobně vypije ještě více." Mnohé značky energy drinků navíc spojují svou reklamu se sporty, což podle odborníků také není nejlepší.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz