Zpravodajství

Polsko se bojí vraha dětí! Kdy vyjdou na svobodu Čeští zabijáci Roubal, Kajínek a spol.?

Polsko se bojí vraha dětí! Kdy vyjdou na svobodu Čeští zabijáci Roubal, Kajínek a spol.?
Zdroj: Mediafax/ Isifa.com

Celé Polsko teď žije propuštěním vraha, který má na svědomí čtyři děti. Pedofil se dokonce nechal slyšet, že je nenapravitelný a nejspíš bude vraždit dál.

I Česko přitom disponuje poměrně dlouhým zástupem vrahů, kteří se nejspíš nenapraví a po desítkách let za mřížemi se ve světě "venku" nezorientují a znovu se uchýlí k násilí.


Asi nejznámější případ vzdáleně podobný tomu polskému je vražda v Kmetiněvsi. Tam před deseti lety tehdy třináctiletý Robin brutálně zavraždil a znásilnil spolužačku.


I on relativně nedávno opustil brány speciálního zařízení, kde čekal na dosažení plnoletosti. Diagnóza - agresivní sadista. Kmetiněvští se od Robinova propuštění děsí, že mladík něco podobného udělá znovu.
 

Související obsah


Možná si ještě pamatujete na bosse podsvětí Ivana Jonáka. Muž, který vlastnil nechvalně proslulý Discoland Sylvie a podle soudu si objednal vraždu vlastní ženy Ludviky, vyjde z valdické věznice již brzy - podle všeho letos v dubnu nebo květnu.


A pak jsou tu ti notoricky známí mordýři jako Jiří Kajínek nebo Ivan Roubal.


I ti mají teoreticky šanci, že se podívají na svobodu, aniž by museli z cel utíkat. Soudy jim sice uložily doživotní tresty, ale i tak mají možnost po dvaceti letech od odsouzení požádat o podmínečné propuštění.


Jiří Kajínek to tak může zkusit v roce 2018, Ivan Roubal o dva roky později. Velkou naději ovšem ani jeden z mužů nemá - Kajínek kvůli tendenci z vězení utíkat a Roubal kvůli věčnému kverulantství, žalobám i stížnostem.


Odškodnění chtěl například za to, že ho vězeňští lékaři zanedbávají nebo za to, že mu Všeobecná zdravotní pojišťovna nedodala speciální punčochy na léčení křečových žil.

ČTĚTE TAKÉ:

Verešové zastřelili kamarádku přímo před její dcerou. Neuvěřitelné, pláče modelka

Vrah spisovatelky Monyové má smůlu: Soud odmítl jeho stížnosti a on zůstává ve vězení

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz