Muž se ženou vychovávají už sedm dětí, teď čekají další. Lékaři jim ale doporučili potrat, protože holčička má dva mozky a dva obličeje a lidi ji budou vnímat jako zrůdu. Rodiče to odmítli. Co si o tom myslíte?
Plod má jedno srdce, čtyři končetiny, dvě spojené lebky, dva obličeje, které koukají každý na jinou stranu, a dva mozky. "Lékaři nám nejprve říkali, že čekáme dvojčátka, potom se ale zjistilo, že vlastně čekáme jen jednu holčičku. Byli jsme v šoku," řekla Renee, která je teď už v 19. týdnu, listu Daily Mail.
Zatím bylo zaznamenáno pouze 35 případů tohoto vzácného syndromu, naposled se takové dítě narodilo v Indii a zemřelo po dvou měsících. Lékaři Renee doporučili, aby šla na interrupci, protože na dítě "bude okolím pohlíženo jako na zrůdu".
Rodina se sedmi dětmi, která žije z dávek na předměstí Sydney, to ale odmítla s tím, že se dcera narodí a to do "milujícího prostředí".
"Myslíme si, že je to stejné, jako kdyby se nám narodila dcera s autismem nebo Downovým syndromem. Nevěřím v potracení dítěte, když je zdravé a dobře prospívá," hájí se Renee.
Zatímco někteří lidé rodičům fandí a nadávají na svět, ve kterém musí být všechno dokonalé, škarohlídi považují nastávající rodiče za dvojici sobců, která jen chce s pomocí deformovaného dítěte získat další dávky a vydělávat na tom, že ho budou všude ukazovat. Co si o tom myslíte vy?
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz