Zpravodajství

Travolta slaví šedesátiny! Zažil si velkou slávu ale i rodinou tragédii!

Johna Travoltu v době jeho největší popularity milovaly snad všechny dívky. Čas letí a sexy tanečníkovi je už 60 let. Jaké jsou jeho zásadní životní momenty?

Legendární tanečník, herec a zpěvák John Travolta má dnes narozeniny. Je mu 60 let. Za svou hvězdnou kariéru obdržel mnoho filmových cen i dvě nominace na Oskara. Jeho charisma a energie si získaly miliony fanoušků po celém světě.  Během své kariéry se objevil ve dvaadevadesáti filmech. 


A jaký je jeho recept na to být stále plný energie a nadšený? "Jsou to jakékoliv zájmy. Je jedno, jaké, ale když někoho něco baví, měl by to dělat," prozradil Travolta.


Světové filmové plátno poprvé roztančil v Horečce sobotní noci v roce 1977 a vysloužil si nominaci na Oscara. O dva roky později z něj Pomáda udělala krále tanečních parketů a idola dívčích srdcí. 
Jeho hvězdná dráha v osmdesátých letech na čas zpomalila, aby se mohla v roce 1993 znovu naplno rozjet v roli starostlivého otce v komedii Kdopak to mluví! Travolta se v tu dobu sám doma radoval ze svého ročního syna. V roce 2000 se mu narodila ještě dcera. 


O devět let později ho ale zasáhla obrovská tragédie. Jeho prvorozený syn Jett zemřel. Na dovolené na Bahamách dostal záchvat a rozbil si hlavu o vanu."Pravdou je, že jsem tehdy nevěděl, jestli to zvládnu. Život mě už nezajímal a trvalo dlouho, než jsem se z toho dostal," vyjádřil se k tragédii Travolta. Rok a půl po neštěstí Travolta s manželkou oznámili, že čekají další miminko. 


Druhou nominaci na Oskara získal už v roce 1994 díky Tarantinovu Pulp Fiction a nebyl to zdaleka jeho poslední akční snímek. Loni si zahrál po boku Roberta de Nira v thrilleru Sezóna zabíjení.

mis, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz