Jupiter

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT

Hlavu vzhůru! Na noční obloze nyní můžete pozorovat NOVÝ OBJEKT
Zdroj: TN.cz

Máte rádi hvězdy a různé jevy na noční obloze? Nyní si přijdete na své. V těchto dnech je podle odborníků na obloze co pozorovat.

Pokud se vám zdá, že na obloze přibyl zářivý objekt, máte pravdu. Není to však žádná nová planeta, ale Jupiter, který astronomové pozorují již staletí.

V těchto dnech planetu však od Země dělí jen jedna tenká vrstva atmosféry, a tak spolu se svými měsíci, září na obloze jasněji než kdy jindy.

Související obsah

Jupiter je vysoko nad horizontem, což je důvod jeho většího záření. Zůstat by tak měl až do konce června. Přes dalekohled je vidět i jeho čtyři největší měsíce - Io, Europa, Ganymed a Callisto.

pet, tn.cz / tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz