Zpravodajství

VELKÝ TEST CORN FLAKES: Jsou skutečně zdravé? A které lupínky jsou nejlepší?

Kukuřičné lupínky corn flakes jsou oblíbenou snídaně mnoha lidí. Jsou skutečně tak zdravé, jak se říká? Zjišťovali jsme i to, které by doporučila výživová terapeutka. Podívejte se na výsledky testu.

V dalším testu TN.cz jsme srovnali kukuřičné lupíky. Corn flakes tentokrát zhodnotila výživová terapeutka Věra Boháčová z Fóra zdravé výživy, která detailně prozkoumala jejich složení.
 

"Mezi kukuřičnými lupínky, které jsou v naší obchodní síti není takový rozdíl, abychom mohli jednoznačně tvrdit, který je nejlepší, a který je nejhorší. Hodnoty jsou velmi podobné s tím, že můžeme hodnotit podíl kukuřičné složky, která je u všech výrobků takřka stejná a pohybuje se od 91 do 94 procent. Vždy tam je pak přidán cukr a sůl, případně další složky," prozradila Boháčová. "V našem testu zhodnotíme kolik a jaké informace výrobci na obalech najdeme," dodala.
 

Boháčová rozdělila osm testovaných výrobků do dvou skupin. "Do první bych zařadila výrobky S-Budget, Goody, Tesco a Emco. Na obalech těchto výrobků jsou uváděny velmi podrobné hodnoty. Ostatní výrobky tyto informace neuvádějí, proto bych je zařadila do druhé skupiny," řekla.
 

Historie kukuřičných lupínku sahá už do 19. století. Skupina adventistů (církev Adventisté sedmého dne) začala připravovat toto jídlo z kukuřice kvůli dietě. Podobu cornflakesů, jak je známé dnes, vymysleli bratři Kelloggové. Svůj vynález a nový postup při výrobě si nechali patentovat v roce 1896.
 

VÍTĚZOVÉ TESTU: Emco Kukuřičné lupínky a Tesco value Cornflakes
 

"Na dělené první místo bych dala dva výrobky - kukuřičné lupínky Tesco value a Emco. Tesco lupínky jsou výhodné v tom, že obsahují úplně nejnižší energetickou hodnotu ze všech sledovaných. Emco zase mají úplně 'nejčistší' a obsah vlákniny je úplně nejvyšší," zhodnotila Věra Boháčová z Fóra zdravé výživy.
 

1. - 2. místo: Emco Kukuřičné lupínky
 


 

1. - 2. místo: Tesco value Cornflakes
 

Zdroj: TN.cz

 

Související obsah


3. místo: Goody Corn flakes

 

Zdroj: TN.cz

 

4. místo: S-Budget Corn-Flakes
 

Zdroj: TN.cz

 

5. místo: Penny Cornflakes
 

Zdroj: TN.cz

 

Související obsah


6. - 7. místo: BONAVITA Cornflakes

 


 

6. - 7. místo: Albert Quality Corn Flakes
 

Zdroj: TN.cz

 


8. místo: Clever Cornflakes

 

Zdroj: TN.cz

 

"Na poslední místo bych dala lupínky Clever. Příliš informací se na obalu nedozvíme. Chybí tam podíl kukuřičné složky, chybí informace o tom, kolik je tam cukru, nasycených mastných kyselin, vlákniny nebo sodíku," řekla Boháčová.
 

Kukuřičné lupínky testoval i šéfkuchař. Podívejte se, jak dopadl senzorický test - více ZDE.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Britové hodnotí na videu česká jídla: Je to stejně pitomé jako jejich kuchyně

Nejhorší klip všech dob: Vzrušená puberťačka zpívá o lásce k čínskému jídlu

Lukáš Kukla, tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz