Zpravodajství

Celníci objevili ve vlaku chráněné korály! Muž si je vezl z dovolené v Indonésii!

Celníci objevili ve vlaku chráněné korály! Muž si je vezl z dovolené v Indonésii!
Zdroj: Celní správa

Smůlu měl cestující ve vlaku na Pardubicku. Z dovolené v Indonésii si totiž vezl chráněné a zakázané korály. Nachytali ho celníci a muž se tak musel zakázaného suvenýru vzdát.

Celníci v úterý pátrali na železnici po případných pašerácích chráněných živočichů.

"Ke kontrole si vytipovali 35letého českého občana. Vyzvali jej, aby jim ukázal obsah svého zavazadla. V něm muž ukrýval 12 úlomků korálu a část lastury zévy, která patří mezi mořské měkkýše. Členové hlídky měli podezření, že by se mohlo jednat o části živočichů, které chrání úmluva CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin). Kontaktovali proto Českou inspekci životního prostředí. Po prvotním ohledání její pracovníci potvrdili, že se jedná o části živočichů chráněných úmluvou CITES a převzali si je k dalšímu šetření," uvedl mluvčí celníků Václav Kánský.

Muž se celníkům přiznal, že si exponáty dovezl z jedné z pláží v Indonésii. Nyní tak bude čelit obvinění z přestupku.

"Nejedná se o první případ, kdy pardubičtí celníci našli části ohrožených živočichů. V květnu loňského roku objevili na místním letišti nelegálně dovezený korál, v únoru pak odhalili při silniční kontrole mezi zbožím téměř kompletní kostru chráněného tygra," doplnil mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz