Chat

Nevíte, jak na spokojený intimní život? Radila vám sexuální koučka Julie Gaia Poupětová

Nevíte, jak na spokojený intimní život? Radila vám sexuální koučka Julie Gaia Poupětová
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj

Každému páru se v životě stane, že vyprchá z intimního života energie a neví, jak dál. Partneři někdy ani dokonce neví, jak se toho druhého dotýkat a objevit jeho správné body. K tomu, aby se stal intimní život bohatší, může pomoci takzvaný sexuální koučing. Tam vás profesionální trenéři naučí, jak poznat tělo vašeho partnera. Na otázky ohledně sexuáního koučinku jste se ptali Julie Gaii Poupětové.

Sexuální koučing má pomoci k poznání těla partnera a prohloubení jejich vztahu. Funguje i u nás v Česku a je určen jak pro ženy, tak pro muže. Jedná se o formu přednášky s praktickou ukázkou. To, že sexuální koučing je prospěšný, dokazuje mnoho studií.
 

Velmi aktuální studie je zaměřená na to, aby sex byl dobrý i v pokročilém věku. Jedná se o studii výzumníků Adeny Galinského a Lindy J. White z Univerzity v Chicagu, kteří dělali rozhovor s 732 dvojicemi ve věku 57 - 85 let a ptali se jich na sexuální frekvenci, psychické zdraví a spokojenost v manželství. Galinský a Waite zjistili, že muži a ženy, kteří jsou sexuálně neaktivní nebo se sexu věnují velmi málo, jsou rovněž méně spokojení se svým manželstvím, zatímco dvojice, které se věnují sexuánímu kontaktu, mají celkově mnohem spokojenější a šťastnější manželství.  


 V on-line chatu jste se ptali koučky na zajímavé dotazy, například, jak Julie Gaia Poupětová prožívá sex jako expertka. "Někdy extaticky, někdy suprově, někdy normálně a někdy pod psa. Expertku ze mě nedělá to, jak prožívám sex, ale to, jak dokáži se svou sexuální energií pracovat a jak dokážu dalším lidem pomáhat v tom, aby rozvíjeli vlastní prožitky," odpověděla lektorka.
 

Čtenářka se také ptala, zdali na sexuální koučink může přijít s partnerem. "Sex koučink může být pro ženu, pro muže nebo pro pár. Nerozdělujeme ho podobně jako záchodky na "pánské" a "dámské" :-). Spíš záleží na tom, co se klient či klienti chtějí naučit či vyřešit a podle toho vytváříme plán a to, jak budou další sezení vypadat. Pokud se tedy partner chce učit něco, co by potom praktikoval přímo s vámi, je ideální, pokud budete při učení asistovat jako model přímo vy," poradila sex koučka Gaia.


Rozhovor

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz