Zpravodajství

Milionový majetek díky TN.cz! Podívejte se na SEZNAM domů a polností, které nikdo nechce

V Česku je asi 92 tisíc nemovitostí, které nemají vlastníka. A brzy mohou propadnout státu. Když jsme poprvé na webu TN.cz ukázali seznam tohoto majetku, strhla se mela. Případů, kdy se z lidí stali milionáři, přibývá. Podívejte se na seznam majetku i vy.

Nový katastrální zákon ukládá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových pokusit se tyto neznámé vlastníky vyhledat, a to ve spolupráci s obcemi, které seznamy pro své území zveřejní na úředních deskách.
 

Jedná se o 91 800 nemovitostí – z toho zhruba 88 000 pozemků a 3800 staveb. U tří čtvrtin budov není uvedeno ani číslo popisné nebo evidenční.
 

Podívejte se, jak postupovat, pokud jste našli své jméno v seznamu:
 


 

Souhrnná rozloha pozemků s neznámými vlastníky je 22.547 hektarů. Celkem 8451 hektarů připadá na ornou půdu a 5344 hektarů na lesní pozemky.
 

Pokud se o pozemky nikdo nepřihlásí do 10 let, propadnou státu. „Toto ustanovení zákona vychází ze skutečnosti, že k vlastnictví takových nemovitostí se dlouhodobě nikdo nehlásí, neplatí z nich daně, nepečuje o ně, a tak lze předpokládat, že tyto osoby nevykonávají vlastnické právo ke svým nemovitostem,“ vysvětlil Miloslav Vaněk, ředitel Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
 


 

Podívejte se na soupis majetku, protože i vy můžete mít milionový majetek, o kterém nevíte! Třeba jako paní Glaichová z pražské Libně, která díky TN.cz našla pozemky za miliony!


 

Podívejte se , jaké domy a pozemky jsou bez majitele ve vašem okolí:
 

PRAHA

STŘEDOČESKÝ KRAJ

SEVERNÍ ČECHY

ZÁPADNÍ ČECHY

JIŽNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

SEVERNÍ A STŘEDNÍ MORAVA

JIŽNÍ MORAVA

ČTĚTE TAKÉ:

Dcera Paľo Habery rozprodává majetek. Víme, co za tím je!

Kristián Kodet v šoku: Soused ohrožuje jeho majetek

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz