Jiří Pospíšil

Přiznej se, že jsi gay! řekl Topolánek Pospíšilovi! Ten to popírá

Expremiér Mirek Topolánek čelí dalšímu skandálu kvůli nekorektním výrokům. Tentokrát se obul do ministra spravedlnosti své vlády, Jiřího Pospíšila. Narážel na jeho sexuální orientaci.

Podle Miroslava Topolánka měl Jiří Pospíšil už při sestavování stínové vlády - před jedenácti lety - udělat takzvaný coming out, tedy přihlásit se k tomu, že je homosexuál.

"Jiří, musíte udělat regulérní coming out, protože můj ministr spravedlnosti nemůže být vydíratelný. Mně to nevadí, ale je to třeba takto udělat," řekl v Topolánek pro portál Česká-justice.cz, ve kterém vzpomínal na sestavování stínové vlády v roce 2003.

Pospíšil ale tvrdí, že mu Topolánek nic podobného neřekl. Není to však poprvé, co si expremiér pustil pusu na špacír. Jeho výroky pro časopis Lui v roce 2010 odstartovaly jeho pád. Tehdy řekl: "Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr, mám pocit, že uhne, jo? A to ten Fischer prostě je Žid, není to gay a ten uhne ještě dřív, jo? To znamená, to prostě nesouvisí s tím, že je gay. To souvisí s jeho charakterem." 

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz