Rakovina

Pronásleduje rodinu Karešovych kletba? Všechny sužuje rakovina!

U příběhu rodiny Karešových vás možná napadne, že nad ní snad visí kletba. Rodinu včetně dětí totiž postihla rakovina. A děti jsou na tom nejhůř. Trpí genetickou poruchou, která vede k tomu, že se nádor s největší pravděpodobností bude objevovat znovu a znovu.

Před třinácti lety se Janě Karešové s manželem narodil syn Ondra. Nebyl mu ještě ani rok, když poprvé vážně onemocněl. Ukázalo se, že za únavou vězí rakovina krve, tedy leukémie.


Ondra s leukémií nejdřív úspěšně bojoval, pak se ale rakovina vrátila v ještě horší formě. A Ondrovi už lékaři nedokázali pomoc. Jeho máma mohla jen sedět u hochovy postýlky a čekat na konec.


Šest let potom paní Jana porodila vymodlená dvojčata Adama a Veroniku. Umělé oplodnění se podařilo až na čtvrtý pokus. Když byl dětem rok, onemocněla rakovinou prsu. Bulku objevila při koupání.


Nakonec rakovinu porazila, ale vyhráno stále paní Jana neměla. Krátce potom musela absolvovat komplikovanou operaci plic. A ani pak si neoddychla - lékaři totiž zjistili, že dvojčata mají zmutované geny, které nejde vyléčit.


A k tomu oba nádory - Adam na ledvinách, Veronika na mozku. A kvůli porušeným genům se dá bohužel čekat, že se zhoubná nemoc bude vracet znovu a znovu.

pez, Tereza Robinson, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz