Rakovina

Pronásleduje rodinu Karešovych kletba? Všechny sužuje rakovina!

U příběhu rodiny Karešových vás možná napadne, že nad ní snad visí kletba. Rodinu včetně dětí totiž postihla rakovina. A děti jsou na tom nejhůř. Trpí genetickou poruchou, která vede k tomu, že se nádor s největší pravděpodobností bude objevovat znovu a znovu.

Před třinácti lety se Janě Karešové s manželem narodil syn Ondra. Nebyl mu ještě ani rok, když poprvé vážně onemocněl. Ukázalo se, že za únavou vězí rakovina krve, tedy leukémie.


Ondra s leukémií nejdřív úspěšně bojoval, pak se ale rakovina vrátila v ještě horší formě. A Ondrovi už lékaři nedokázali pomoc. Jeho máma mohla jen sedět u hochovy postýlky a čekat na konec.


Šest let potom paní Jana porodila vymodlená dvojčata Adama a Veroniku. Umělé oplodnění se podařilo až na čtvrtý pokus. Když byl dětem rok, onemocněla rakovinou prsu. Bulku objevila při koupání.


Nakonec rakovinu porazila, ale vyhráno stále paní Jana neměla. Krátce potom musela absolvovat komplikovanou operaci plic. A ani pak si neoddychla - lékaři totiž zjistili, že dvojčata mají zmutované geny, které nejde vyléčit.


A k tomu oba nádory - Adam na ledvinách, Veronika na mozku. A kvůli porušeným genům se dá bohužel čekat, že se zhoubná nemoc bude vracet znovu a znovu.

pez, Tereza Robinson, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rakovina

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz