Zahraničí

Objevili novou léčbu rakoviny. TABÁK!

Objevili novou léčbu rakoviny. TABÁK!
Zdroj: isifa.com

Tak to je pořádná ironie. Všude se mluví o tom, že kouření tabáku v cigaretách způsobuje rakovinu. Jenže tabák by mohl rakovinu i léčit! To právě nyní objevili vědci. Přečtěte si, jak je to možné.

Tabák by mohl i léčit. Na to teď přišli vědci z Melbourne. Ovšem nemají tím na mysli tabák, který se pěchuje do cigaret, ale rostliny tabáku, respektive její květy. Zatímco při výrobě cigaret se používají listy rostliny tabáku.
 

Vědci chtějí využít přirozené obranné mechanismy rostliny a chtějí je využívat pro boj s rakovinotvornými buňkami v lidském těle. Objevili totiž molekulu z květu tabáku, která dokáže s plísněmi a bakteriemi bojovat, má také schopnost zničit buňky rakoviny, píší TVnoviny.sk s odvoláním na časopis Elif.
 

Novou molekulu vědci nazvali NaD1. Tato molekulu rakovinovou buňku "obklíčí". Svírá tak lipidy přítomné na membráně nádorové buňky, trhá themopen, čímž z buňky unikne její obsah a pak exploduje.
 

"Zní to jako ironie, že tak silný obranný mechanismus pochází zrovna z květu rostliny tabáku. Je to ale vítaný objev, bez ohledu na původ," uvedl Mark Hulett z Institutu pro molekulární vědu v Melbourne.
 

Související obsah


Vědci nyní budou zjišťovat, zda NaD1 může zabrat v lidském těle při léčbě rakoviny. "Předběžné studie vypadají slibně. Jsme přesvědčení, že tento objev můžeme přenést i na terapeutické použití na člověka," uzavírá Hulett.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krásná jen v šatech: Bývalá modelka ukázala nahé tělo po rakovině

To je podívaná! Ženy, které přišly o prsa, nafotily sexy kalendář!

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz