Pojistné podvody

Pojistné podvody: Češi častěji fingují škody na autě způsobené myčkou

Pojišťovny stále častěji odhalují nový typ podvodů, o které se pokoušejí majitelé aut. Projedou myčkou a pak tvrdí, že ta jim auto poničila. Ve skutečnosti ho měli poškozené už předtím.

Poškrábaný lak, zlomená anténa a rozbitá zrcátka. To jsou nejčastější věci, které se řidiči snaží hodit na majitele mycích linek.

"Každoročně řešíme několik případů, kdy je poškozeno auto v mycí lince. Nicméně máme i případy kdy klient přijede už s poškozeným vozidlem a snaží se tu vinu na linku svalit," uvedl Milan Káňa, mluvčí pojišťovny Kooperativa.

Podvodů v poslední době přibývá. I na nepoctivé případy už ale mají pojišťovny fígle a většinu podvodů odhalí. Za poslední tři roky řešili na 170 případů poničení vozu v mycí lince. Z toho 30 procent nevyplatili, právě proto že zjistili podvodné chování.

"Škody které způsobí mycí linky, jsou poměrně specifické. Samozřejmě nebudeme prozrazovat úplně vše, ale dá se velmi jednoduše zjisti, jestli ta škoda vznikla před tím, nebo v daný moment," dodává Káňa.

V případě, že budete dbát správných pokynu, které jsou napsané na každé mycí lince, bude umytí vašeho auta bez rizika. Když ale pokyny nedodržíte, k poškození dojít může. Jde obvykle o poškrábání laku nebo zničená zrcátka.

V některých případech si majitelé opravdu poškodí vůz vlastní vinou. Jako například majitel felicie v Plzni. Ten totiž myslel, že jde o průjezdovou myčku. Zastavil ho až fukar který mu auto kompletně zdemoloval.

ana / M. Čoudek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz