Poleptání

Chlapec (3) se v Plzni poleptal neznámou chemikálií! Zranění mají i další tři děti

Zatím neurčenou chemikálií se v pondělí poleptal tříletý chlapec v plzeňském Borském parku. Se zraněním byl převezen do popáleninového centra v Praze.

Lehká zranění utrpěly další tři děti ze stejné mateřské školy, které byly ošetřeny v Plzni a propuštěny domů. Policie se o případu dozvěděla po 14. hodině, kdy případ na tísňovou linku oznámil lékař Fakultní nemocnice v Plzni.

Uvedl, že k nim byl k ošetření přivezen tříletý chlapec, který utrpěl popáleniny hýždě. Policisté zjistili, že chlapec byl kolem 11. hodiny s mateřskou školou v Borském parku, kde se dostal do styku s chemikálií, jež byla v malém potůčku a zemině v jeho okolí.

"Kriminalisté zajistili místo činu a odebrali vzorky chemikálie, která bude podrobena znaleckému zkoumání. Okamžitě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání protiprávního jednání proti životu a zdraví. Na místě zasahovali hasiči, kteří místo vyčistili a rovněž chemikálii odeslali ke zkoumání," uvedla Štefflová. Podle prvotního šetření hasičů šlo o silně zásaditou látku. Zbylou zeminu hasiči neutralizovali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz