Krimi

Doga šéfa policie terorizuje obec! Pokousala už čtyři lidi a sousedé zuří

Velký strach ze psa svého souseda mají lidé v Houdkovicích na Rychnovsku. Tibetská doga patří veliteli městských strážníků v Dobrušce - Jaroslavu Ficencovi. Jeho pes už ve vsi napadl čtyři lidi.

Naposledy poznal na vlastní kůži ostrost psích zubů pan Václav. Když přecházel silnici, 70kilogramová tibetská doga se proti němu rozeběhla a pokousala ho na obou rukou a hýždích. I když mu na pomoc přispěchal majitel psa – Jaroslav Ficenc, vrátil se jeho soused z nemocnice s 15 stehy a neschopenkou. "Všichni tady máme obavy, hlavně o ty děti, které stojí v sedm ráno na zastávce, jedou do školy," přiznává jeden ze sousedů Libor Červinka.

Doga přitom majiteli neutekla ze zahrady poprvé. Ve vsi už kromě pana Václava napadla i další tři lidi. Velitele městské policie v Dobrušce a majitele psa v jedné osobě reportér televize Nova dnes nezastihl. Slíbenou schůzku přes své kolegy odvolal, nezvedl jediný ze tří mobilních telefonů a nereagoval ani na esemesku.

Nezastihli jsme ho ani doma, psa měl však zavřeného ve stodole. "Pokud pes někoho pokouše, je jeho majitel podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až jednoleté vězení," říká mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková.

Jakub Bystrzycki, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz