Domácí

KDO JE V PRÁVU? Hádka řidičů na dálnici D8 málem skončila pěstmi! VIDEO

VIDEO: Hulvátské chování na českých silnicích je bohužel pořád na denním pořádku. Do redakce TN.cz přišlo video, které zachycuje vyhrocenou situaci na dálnici D8 ve směru na Ústí nad Labem. Dva řidiči se neshodli a málem došlo i na pěsti. Oba řidiči jsou přesvědčeni o svém právu. A co si myslíte vy?

Není to tak dávno, kdy českými médii hýbaly případy pirátů, kteří v rychlosti prudce vybržďovali auta za sebou. Na videu, které nám do redakce poslal další rozhořčený řidič Petr K., je ale zachycena jiná situace.

Bílé auto (řídí ho Milan K.) se na dálnici D8 z pravého pruhu snaží zařadit do pruhu levého. Tam ho ale nechce auto Petra K. pustit. Bílé auto ale neuhýbá a auto v pravém pruhu prostě vytlačí.


"Z prostředního pruhu se neočekávaně a bez znamení rozhodne řidič najet do mezery mezi fabii a mé vozidlo. Než stihnu zareagovat a cokoliv udělat (snažím se vybočit doleva, až mimo vozovku a zatroubím abych na sebe upozornil, protože se zdá, že o mě neví - kamera je umístěna uprostřed u zpětného zrcátka a tak je zřejmé, že mám levé kola mimo vozovku a i přesto došlo k drobnému střetu), řidič mě záměrně blokuje a zastaví, stahuje okénko a vulgárně mi nadává, když nereaguji ještě popojede aby mne úplně zablokoval, vyskakuje z vozidla, a snaží se dostat dovnitř mého vozu, což se mu nedaří, tak alespoň vyhrožuje a neustále bouchá do okna a střechy mého vozu. Po chvilce, když zjistí, že se mu nepodaří nic holýma rukama rozbít, nasedá zpět a odjíždí," popsal situaci řidič, který vše natočil kamerou v autě.

Související obsah

Milan K., který řídil bílé auto a snažil se změnit pruh, viděl celou situaci jinak. "On tam do mně prostě vjel. Kdo tam zajížděl dřív? On schválně přidal, abych se tam nedostal. Já jsem dal blinkr a zatáčel jsem tam. Bylo tam místo, tak tam přece mohu vjet. Podívejte se na moje auto, mám ho poškrábané," říká pan Milan K. a ohledně svého dalšího počínání, kdy druhé auto zablokoval a vystoupil, říká: "Vystoupil jsem, abychom si to vyříkali, zavolali policii a tak. On nechtěl vylézt. Potom už jsem policii nevolal, nemohl jsem se s ním dohodnout. Nechci se k tomu už vyjadřovat," ukončil rozhovor Milan K.

A co si o celé situaci myslíte vy? Kdo byl v právu a kdo udělal chybu? Hlasujte v anketě a napište nám na facebook, co si o tom myslíte! Pokud jste zažili podobnou situaci a máte ji třeba také zachycenou na kameře, ozvěte se nám! Děkujeme!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

1,5 promile v krvi: Herecký sígr Dépardieu řídil opilý, málem skončil ve věžení

Jako Paul Walker: Tenhle herec ale výbuch auta přežil

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz