Domácí

Zdravotně postižení mají šanci, že dostanou zpátky svoje příspěvky na péči!

Zdravotně postižení, kteří v minulých měsících nepochopitelně přišli o část příspěvku na péči, mají teď šanci, že jim bude vyplácený opět v plné výši. Ministerstvo zdravotnictví souhlasí s nutnou změnou systému.

Denně musí někteří zdravotně postižení čelit překážkám, které si zdravý člověk neumí ani představit. Díky silné vůli a podpoře nejbližších dokázali postižení navzdory udělat třeba malý pokrok. Stát je za to ale následně potrestal tím, že jim sebral část příspěvku na péči.


Na popud Národní rady zdravotně postižených ministerstvo práce a sociálních věcí definitivně rozhodlo, že je nutné změnit systém, který zavedl předchozí ministr Drábek. Právě kvůli jeho změnám přicházeli zdravotně postižený v uplynulých měsících o části příspěvků na péči. 


Související obsahNová ministryně Michaela Marksová Tominová se k Drábkovým změnám vyjádřila takto: "Exministr Drábek udělal řadu opatření, která byla namířena proti zdravotně postiženým, on chtěl škrtat zejména na této skupině, která je nejvíc zranitelná. Každý, kdo má pocit, že byl neoprávněně posouzen, tak má samozřejmě možnost žádat znovu, případně se odvolat" 


Práci posudkových lékařů v budoucnu nahradí sociální pracovníci, jejichž role bude posílena. Sami zdravotně postižení považují toto rozhodnutí za nejlepší řešení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz