Baset

Baseta Dádu málem utrápili hlady. Teď dožije u nové majitelky

Třináctiletý Baset, kterého původní majitelé trápili hladem až skončil na pokraji smrti v útulku v Lanškrouně, má nový domov. Nakonec se Dády ujala chovatelka z Berounska. Smutný příběh tak má šťastný konec...

"Když jsem ho viděla na té fotce, tak jsem ronila slzy," vzpomíná Věra Otevřelová, nová majitelka Dády. Podobně reagovala i Petra Juřinová z odboru životního prostředí radnice v Lanškourně: "Můj první dojem byl strašný. Pes byl v takovém stavu, že ty emoce se nedaly udržet."
 

Denně přitom kolem něj majitelé v Rudolticích chodili, denně viděli, jak pes trpí a přesto mu nehodili ani suchý chleba. Kdyby ho sousedé nekrmili, baset by pošel hlady.
 

Dáda dnes váží 15 kilo - v útulku přibral dvě. A ta už jsou i znát. Pejsek už nemá tolik vystouplá žebra. Vzhledem k věku ho sice dlouhý život nečeká, ale zdá se, že bude radostnější.
 

Související obsah

Zájemců o Dádu bylo hodně, nakonec skončí přímo u chovatelky Basetů. "Bude tam mít zahrádku, společnost basetů i basetek, bude doma, bude na gauči, bude mít svůj pelíšek, bude o něj dobře postaráno," slibuje nová majitelka.
 

Osud Baseta Dády budeme dál  sledovat. Až si zvykne v novém domově, určitě ho s kamerou navštívíme...

tn.cz / gar

K tématu Baset

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz