Krimi

VIDEO: Tenhle muž se znovu narodil. Rychlík mu ve 120 km/h sundal botu

Neskutečné štěstí měl muž, který přecházel koleje na přejezdu v Rájci Jestřebí na Blanensku. Zariskoval a snažil se rychle přeběhnout i přesto, že závory byly spuštěné a blikala výstražná světla. Projíždějící rychlík ho sice minul o vlásek, ale přesto ho zranil. Muži nikdo nepomohl.

Z těch záběrů mrazí. Muž, který přežil vlastní smrt a jen o centimetry se vyhnul smrtící srážce s rychlíkem, se ze všeho jen těžko vzpamatovává. Vlak mu dokonce odmrštil botu. Tlaková vlna rychlíku, který projížděl stanicí 120 kilometrovou rychlostí, musela být obrovská.
 

Na záběrech je vidět, jak vlak projede, muž se pomalu zvedne a vrávoravým krokem se odbelhá. Řidič v autě před přejezdem viděl celé drama přímo před sebou. Přesto v klidu odjel, aniž by se sraženého muže zeptal, jestli nepotřebuje pomoc.
 

A pomoc nejspíš opravdu potřeboval. "Chodec utrpěl zranění na dolní končetině. Zůstal nějakou dobu ležet v kolejišti a následně pomalu vstal. Řidiči, kteří celou tuto nehodu viděli, koleje přejeli, aniž by zastavili," konstatovala Iva Šebková, mluvčí policie v Blansku.
 

Související obsah

Muže, který se vlastně podruhé narodil, teď čeká správní řízení. Nerespektoval totiž výstražné signály a vstoupil do kolejiště. "Věc bude předána správnímu orgánu a hrozí mu tam ve správním řízení pokuta až do pěti tisíc korun," dodala Šebková.
 

Muž nebyl první, kdo nerespektoval na tomto konkrétním přejezdu sklopené závory a výstražná světla. Zhruba před rokem se tu odehrály ještě dramatičtější záběry. Projíždějící vlak tehdy těsně minul kamion, který uvízl mezi závorami. Život řidiči zachránil mladý muž, který duchapřítomně začal jednu ze závor zvedat, aby kamion mohl projet. Na přejezdech od začátku letošního roku zemřelo už 14 lidí.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz